streda, 21 apríla, 2021
8 C
Bratislava
Úvod Aréna Pellegrini vyhlásil núdzový stav, obchody okrem potravín, drogérií a lekární sa na...

Pellegrini vyhlásil núdzový stav, obchody okrem potravín, drogérií a lekární sa na Slovensku zatvárajú

Na Slovensku pribudlo v nedeľu celkovo 17 prípadov ochorenia COVID-19. Spolu tak evidujeme 61 prípadov. 
 
“Bola prijatá ďalšia séria opatrení – na 14 dní budú zatvorené všetky maloobchodné prevádzky a prevádzky so službami okrem potravín, drogérie, lekární, trafík, pôšt, bánk, púmp, stravovacích prevádzok a obchodov s krmivom pre zvieratá. Stravovacie zariadenia však stravu budú môcť poskytovať len formou výdaja a donáškovej služby. Chceme urobiť maximum, aby sa rýchlosť šírenia rapídne nezvýšila,” vyhlásil Peter Pellegrini  po skončení rokovania vlády. 

Vláda okrem opatrení s obchodmi vyhlásila pre štátne nemocnice na Slovensku núdzový stav. Premiér  Pellegrini zdôraznil, že vyhlásenie núdzového stavu neznamená žiadny problém v slovenskom zdravotníctve. Núdzový stav má umožniť presuny personálu a techniky, zdravotníci zároveň nebudú môcť odmietnuť prísť do práce.

Vláda žiada nemocnice, aj súkromné, aby prestali poskytovať plánované operácie a aby svoje kapacity držali na potreby starostlivosti o ľudí nakazených novým koronavírusom.
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 00:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -