utorok, 28 septembra, 2021
15.8 C
Bratislava
ÚvodArénaSaudská Arábia: Jemenskí povstalci odpálili rakety na Rijád

Saudská Arábia: Jemenskí povstalci odpálili rakety na Rijád

Rakety boli odpálené v sobotu neskoro večer smerom na Rijád a mesto Džázán na juhu Saudskej Arábie, uviedol vo vyhlásení hovorca Rijádom vedenej vojenskej aliancie bojujúcej proti povstalcom v susednom Jemene.

Úlomky z jednej rakety zranili v Rijáde dvoch civilistov, oznámila podľa štátnej tlačovej agentúry SPA civilná ochrana mesta.

Jemenskí povstalci – húsíovia – sa k záležitosti zatiaľ nevyjadrili. Ide však o druhý útok v Saudskej Arábii za niekoľko dní, ktorý im pripisujú.

V piatok Saudskou Arábiou vedená “koalícia” oznámila, že zachytili bezpilotné lietadlá vypustené týmito povstalcami s cieľom útočiť v dvoch mestách na juhozápade kráľovstva.

Jemen, jednu z najchudobnejších krajín arabského sveta, sužuje vojna od roku 2014.

V roku 2015 do konfliktu zasiahla Saudská Arábia a jej sunnitskí spojenci na podporu medzinárodne uznávanej jemenskej vlády.

Táto vojna je považovaná za zástupný konflikt medzi Saudskou Arábiou a jej regionálnym rivalom, šiítským Iránom, ktorý podporuje húsíov.

Jemen sa počas nej dostal na pokraj hladomoru a zdravotnícke zariadenia v krajine sú zdevastované.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 +121 Dnes Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 01:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -