nedeľa, 11 apríla, 2021
11.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Slovensko čaká cez Veľkú noc obmedzenie pohybu. Matovič ho navrhne zajtra...

Slovensko čaká cez Veľkú noc obmedzenie pohybu. Matovič ho navrhne zajtra vláde

Cieľom opatrenie je zabrániť šíreniu nákazy koronavírusom  spôsobujúcim ochorenie COVID-19. Na Veľkú noc sa totiž predpokladá vysoká  návštevnosť medzi rodinami, presun obyvateľov z jedného konca krajiny na druhý a tomu treba zabrániť. “Pôjdeme vyšibať babičku, ale  budúci rok už nebude koho šibať,” vyhlásil Matovič.   

Opatrenie bude platiť od stredy rána, aby sa predišlo tomu, aby ľudia cestovali od štvrtka za svojimi rodinami. 

Nariadenie  sa bude podľa neho  tvrdo kontrolovať, podrobnosti aj  o výške sankcií uvedie zajtra po rokovaní  vlády.

“Oslovíme všetky zložky ministerstva vnútra aj  obrany, aby boli všetky kľúčové ozbrojené zložky v pohotovosti,”  vyhlásil premiér.

Apeloval  tiež na mladých ľudí, ktorí  by mohli dostať chuť porušiť zákon. 

“V dnešnej dobe sociálnych sietí možno budú aj videjká nakrúcať, že ako obabrali systém. Verím, že my  ostatní ich nebudeme považovať za hrdinov, ale za lúzrov,” uviedol Matovič.

Apeloval tiež na to, aby si  mladí ľudia uvedomili, že nie sú nesmrteľní pri ochorení COVID-19. V Taliansku síce zomierali ľudia nad 60 rokov,  ale aj pod touto vekovou hranicou.

“Je to pomer 5:1. Je potrebné prízvukovať, že aj mladí ľudia sú ohrození. Netvárme sa, že mladí  ľudia, ktorí dostanú COVID nezomierajú… Majú vyššiu šancu na vyliečenie,” konštatoval predseda vlády.

Lucia Balichová

 
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,062 +589 Dnes Úmrtí 10,565 +78 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,197 Last updated: 11. apríla 2021 - 11:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -