Sanders končí! V USA sa dráma chýli ku koncu

  0
  Bernie Sanders (Autor: TASR)

  Senátor Bernie Sanders doteraz zvíťazil v ôsmich štátoch, kde sa konali demokratické primárky. Získal 624 voliteľov. Joe Biden ich má 740.

  Pre šírenie koronavírusu museli Sanders aj Biden zastaviť svoje verejné vystúpenia v jednotlivých štátoch. Ukončenie svojej kampane Sanders oznámil v stredu vo vyhlásení spoločne so svojím tímom.

  Joe Biden

  Joe Biden. Zdroj: TASR

  „Demokratický socialista Sanders je na americké pomery silne ľavicovo orientovaný politik, presadzujúci práva pracujúcich, zdravotnú starostlivosť pre všetkých a bezplatné vysoké školstvo. Do Bieleho domu za demokratov kandidoval už druhýkrát, hoci do strany nikdy nevstúpil,“ píše server Novinky.cz.

  Sanders sa o kreslo prezidenta usiloval v roku 2016, vtedy ho v primárkach porazila niekdajšia šéfka americkej diplomacie Hillary Clintonová. „Sanders jej však nečakane dlho vzdoroval, oslovil pritom predovšetkým mladých voličov,“ uvádza server iDnes.cz.

  Niekdajšiu prvú dámu USA v priebehu volieb ostro kritizoval, ale potom ju vo finále oficiálne podporil; Clintonová nakoniec prehrala s Trumpom.

  Autor: nab

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu