utorok, 11 mája, 2021
27.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Pribudlo 13 infikovaných koronavírusom

Pribudlo 13 infikovaných koronavírusom

Ako ďalej priblížil, jeden z pacientov je v karanténnom stredisku a jedna z pacientok je v kritickom veku 65 plus.

“Ostatní pacienti a pacientky sú z okresov Spišská Nová Ves, Bratislava, Nové Zámky, Senec, Žilina, Dunajská Streda a Pezinok,” povedal Krajčí.

Hospitalizovaných je momentálne 147 ľudí, z toho u 44 pacientov už bolo potvrdené ochorenie COVID-19 s podozrením na ochorenie zvyšných 103 pacientov.

Hospitalizovaní sú prevažne na infekčných klinikách po celom Slovensku.

“Chcem sa poďakovať občanom Slovenskej republiky za to, že túto epidémiu zvládame naozaj veľmi dobre. Nízke počty pozitívne testovaných hovoria o tom, že aj všetky tie opatrenia, ktoré sme doteraz prijali, boli veľmi správne. Naozaj sa nachádzame v jednej z najbezpečnejších krajín na svete,” poznamenal šéf rezortu zdravotníctva. Myslí si preto, že odmenou za zodpovednosť Slovákov by mohlo byť postupné uvoľňovanie niektorých opatrení. Či by to bola otázka dní alebo týždňov, špecifikovať nechcel, je to podľa neho otázka na ústredný krízový štáb.

“Treba ich veľmi múdro urobiť, protiepidemiologicky nastaviť,” uviedol s tým, že sa tomu nebráni. Zdôraznil, že jeho záujmom je ochrana zdravia obyvateľov a “kričať” bude vtedy, keď bude mať pocit, že nakazený pacient by nedostal adekvátnu zdravotnú starostlivosť.

Poznamenal tiež, že najdôležitejším zámerom je testovanie Slovákov, ktorí sa vracajú zo zahraničia. Podľa ministra budú prísne “karantenizovaní” na izbách v štátnych zariadeniach, uvažuje sa tiež o možnosti hotelovej karantény.

“Je to v štádiu riešenia, čoskoro sa to bude realizovať,” doplnil minister s tým, že sa pracuje aj na zlepšení podmienok transportu ľudí do karanténnych zariadení.
Krajčí tiež povedal, že nie je v poriadku, ak sú v karanténnych izbách pomiešaní pozitívne a negatívne testovaní ľudia.

“Môj osobný názor je, že sa to má robiť inak. Požiadal som, aby došlo k náprave,” skonštatoval s tým, že hlavný hygienik má vypracovať nové usmernenie. Pokračovať sa má naďalej v testovaní v rómskych osadách, najmä v tých, kde evidujú prichádzajúcich zo zahraničia.
Slovensko má naďalej 23 vyliečených ľudí, čo potvrdili vykonané dva testy s negatívnym výsledkom. Dvaja ľudia na ochorenie zomreli.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 +350 Dnes Úmrtí 12,077 +26 Dnes Uzdravení 368,447 Infikovaných 5,612 Last updated: 11. mája 2021 - 18:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -