štvrtok, 28 januára, 2021
-2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna V michalovskej nemocnici pozitívne testovali na COVID-19 troch zdravotníkov

V michalovskej nemocnici pozitívne testovali na COVID-19 troch zdravotníkov

„Michalovská nemocnica preventívne testovala svojich zdravotníckych pracovníkov na koronavírus, pričom u jednej zdravotníčky z RTG oddelenia výsledok testu ukázal hraničné hodnoty,” informovala s tým, že zdravotníčka nemala klinické príznaky a neudávala ani pozitívnu cestovateľskú anamnézu.

Ďalšie dva opakované testy u nej ochorenie COVID-19 “jednoznačne vylúčili”.

Ako tiež Fedáková uviedla, zdravotná sestra z preventívnych dôvodov ostala v domácej karanténe. Tú regionálni hygienici nariadili aj jej najbližším spolupracovníkom.

Nemocnica následne otestovala aj ďalších 43 zamestnancov, s ktorými mala prísť zdravotníčka do kontaktu.

„Okrem troch boli všetky testy negatívne, na výsledky 11 ešte čakáme,” doplnila Fedáková s tým, že zamestnanci s pozitívnym výsledkom na nový koronavírus sú aktuálne v domácej karanténe, nemajú žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti.

RTG oddelenie naďalej pracuje v štandardnom režime.

Zdroj nákazy zatiaľ nie je známy.

Michalovská nemocnica dosiaľ na nový koronavírus otestovala 150 svojich zamestnancov.

Riaditeľ michalovskej nemocnice Marián Haviernik. Zdroj: TASR

Ako sa pre médiá vyjadril riaditeľ michalovskej nemocnice Marián Haviernik, z preventívnych dôvodov je momentálne v karanténe sedem zamestnancov, ktorí prišli do kontaktu s dotknutou zdravotnou sestrou. Preverujú však aj ďalších.

„V súčasnej dobe dávame dokopy kontakty zamestnancov, s ktorými prišli títo traja (pozitívne testovaní – pozn. TASR) zamestnanci do styku,” povedal a doplnil, že nemocnica testuje i pacientov, ktorí v uplynulom období absolvovali vyšetrenie na RTG oddelení.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 Úmrtí 4,361 Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 03:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky