nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaPokračuje proces s Kočnerom v kauze vraždy Kuciaka, čítajú sa listiny. Threema...

Pokračuje proces s Kočnerom v kauze vraždy Kuciaka, čítajú sa listiny. Threema sa čítať dnes nebude

Na pojednávaní by sa dnes na súde mali čítať listiny. Celý proces sa momentálne pojednáva za sprísnených podmienok kvôli pandémii. Do pojednávacej miestnosti majú prístup za verejnosť iba vybrané médiá.

Právny zástupca rodiny  Jána Kuciaka Daniel Lipšic navrhol,  aby sa  na súde  čítali ďalšie časti komunikácie z aplikácie Threema. Zatiaľ konverzáciana  súde  čítaná nebola.

“Zajtra ti šéf povie, že máš vybaviť Šišku. teraz s ním hovoril Padre,”  písal  podľa denníka SME  Kočner  vtedajšej štátnej tajomníčke  Monike Jankovskej.  Podľa novoobjavených komunikácií v Threeme bol  teda do  vybavovania sudcov v prospech Mariana  Kočnera zainteresovaný aj vtedajší  premiér Fico,  ktorého prezývali šéf.  Padre bola prezývka Norbera Bödöra.

otec zavraždeného Jána Kuciaka a právny zástupca rodiny Daniel  Lipšic

Dnešný deň je zatiaľ posledný vytýčený termín hlavného pojednávania. Z toho dôvodu očakáva právny zástupca rodiny Kuciakovcov nové termíny pojednávania.

Pred vstupom do pojednávacej miestnosti avizoval otec Jána Kuciaka Jozef, že má záujem v budúcnosti zbúrať dom, v ktorom sa stala vražda. Bydlisko Kuciaka a Kušnírovej vo Veľkej Mači by chcel prerobiť na otvorený park. Letnú kuchyňu chce nechať na mieste a dať do nej obľúbené predmety zosnulej dvojice.

Články Jána Kuciaka sú súčasťou dôkazov a podľa obžalobnej verzie dokazujú Kočnerov motív objednať si Kuciakovu vraždu. Tento motív dopĺňajú aj výpovede Kuciakových kolegov z portálu Aktuality.sk. Tí na súde v januári zhodne vypovedali, že Kuciak Kočnera ohrozoval a zapríčinil aj jeho opätovné trestné stíhanie, keď upozornil na chyby pri vyšetrovaní kauzy podvodov s DPH v lyžiarskom stredisku Donovaly. Po Kuciakovom článku prípad odňali bývalému vyšetrovateľovi Štefanovi Jombikovi, ktorý podľa splnomocnenca Kuciakovcov Daniela Lipšica pracoval v prospech obžalovaného. Mariana K. po Kuciakovom článku v kauze obvinili.

Predsedníčka senátu Sabová avizovala pred pokračovaním v dokazovaní, že sa dnes nebude čítať komunikácia cez aplikáciu Threema. Urobila tak po tom, ako sa Kočner sťažoval, že má mať strana poškodených dopredu informácie o dokazovaní, ktoré on nemá. Sabová ho ubezpečila, že zo strany senátu ani pracovníkov súdu informácie neunikajú, a doplnila, že poradie dokazovania ide podľa obžaloby a je predvídateľné.

Vo štvrtok by sa mala na súde prehrávať aj tlačová konferencia televízie TA3 z roku 2017, počas ktorej Kuciak konfrontoval Mariana Kočnera s otázkami o jeho obchodných aktivitách na Donovaloch.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Tomáš Szaboó, neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Kočner si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -