nedeľa, 1 augusta, 2021
18.6 C
Bratislava
ÚvodArénaConte "radšej nahlas": Nemôžeme zabezpečiť okamžitý návrat k nášmu predchádzajúcemu životu

Conte “radšej nahlas”: Nemôžeme zabezpečiť okamžitý návrat k nášmu predchádzajúcemu životu

„Radšej to poviem nahlas a jednoznačne aj s rizikom, že to bude nepopulárne, no vláda nemôže zabezpečiť okamžitý návrat k nášmu predchádzajúcemu životu,” povedal Conte.

Odvolávajúc sa na správu vedeckých poradcov vlády Conte poznamenal, že úplné otvorenie krajiny už 4. mája “by viedlo k exponenciálnemu a nekontrolovateľnému šíreniu nákazy”.

Podľa talianskeho premiéra by ekonomické dôsledky druhej vlny pandémie boli ešte horšie.

Krajina sa preto musí naučiť s vírusom žiť a neočakávať jeho úplnú elimináciu.

Karanténne opatrenia, ktoré vláda zaviedla ešte 9. marca, by mali začať byť postupne uvoľňované od 4. mája v regiónoch, kde je “menej vážna epidemiologická situácia”. Conte zároveň varoval miestne úrady, aby opatrenia neuvoľňovali jednostranne, ale konzultovali ich s vládou.

Taliansko zaznamenalo v stredu ďalších 323 úmrtí a 2086 nových prípadov ochorenia COVID-19, ktoré je spôsobené novým koronavírusom. V krajine tak podľahlo novému koronavírusu už 27.682 ľudí. Celkovo tam zaznamenali 203.591 prípadov nákazy, a to vrátane obetí, uzdravených a momentálne infikovaných.

Riaditeľ Národného zdravotníckeho inštitútu (ISS) Silvio Brusaferro vo štvrtok v tejto súvislosti oznámil, že reprodukčné číslo koronavírusu SARS-Cov-2 v Taliansku je už vo všetkých regiónoch menšie ako 1, to znamená, že jeden nakazený človek môže štatisticky infikovať menej ako jednu ďalšiu osobu.

Počet ohnísk nákazy sa znížil na 74 obcí v siedmich regiónoch.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 05:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -