štvrtok, 25 februára, 2021
9.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Klus hovoril so štátnou tajomníčkou Chorvátska. Padli slová aj o letných dovolenkách

Klus hovoril so štátnou tajomníčkou Chorvátska. Padli slová aj o letných dovolenkách

„Chorvátsko má svoje prvé predsedníctvo počas jedného z najťažších období v histórii EÚ. Napriek tomu sa pandémiou nového koronavírusu nenechalo zaskočiť a je veľmi aktívne. Od polovice marca zorganizovalo už 27 videokonferencií,” zhodnotil Klus.

Obaja štátni tajomníci zároveň vyjadrili nádej, že vývoj epidemiologickej situácie umožní aspoň v obmedzenej miere letnú turistickú sezónu, keďže mnohí Slováci boli v minulosti zvyknutí stráviť letnú dovolenku v Chorvátsku.

Napriek tomu, že záujem o hľadanie vhodného riešenia je, ani jedna zo strán nechce predbiehať.

„Bude to predmetom rozhovorov aj na európskej úrovni. Ale tento tlak tu už je a začína byť výrazný,” povedal Klus.

Obe krajiny sa delia o mnohé priority v oblasti zahraničnej a európskej politiky a sú silnými podporovateľmi integrácie regiónu západného Balkánu do EÚ. Klus v tejto súvislosti podotkol, že Slovensko je pripravené potvrdiť európsku perspektívu pre tento región.

„Vyjadril som naše odhodlanie prispieť k úspechu samitu EÚ – západný Balkán, ktorý sa uskutoční na budúcu stredu 6. mája formou videokonferencie,” doplnil Klus.

Pôvodne sa mali lídri stretnúť v Záhrebe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 300,775 +2,438 Dnes Úmrtí 6,859 +84 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 38,616 Last updated: 25. februára 2021 - 20:54 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky