streda, 4 augusta, 2021
18.4 C
Bratislava
ÚvodArénaPellegrini: Musíme byť v pozore. Pod rúškom krízy sa dajú pretlačiť rôzne...

Pellegrini: Musíme byť v pozore. Pod rúškom krízy sa dajú pretlačiť rôzne opatrenia

“Aj ako opozícia jednomyseľne hlasujeme aj za skrátené legislatívne konania. Len musíme dávať veľký pozor, aby zákony naozaj mali dočinenia s bojom proti koronakríze,” povedal Pellegrini. Podľa jeho slov si neboli istí, či rozšírenie možnosti odvolania predsedníčky Súdnej rady SR spĺňalo túto podmienku.

Pellegrini zdôraznil, že je úlohou opozície dohliadať na to, aby sa “pod rúškom strachu nezačali okresávať slobody a práva občanov”.

Poznamenal, že ľudia v čase strachu ochotne vítajú niektoré opatrenia, hoci si neuvedomujú postupný zásah do ich práv, pretože sa boja.

Skonštatoval, že opozícia doteraz namietala len dva vládne návrhy, ktoré sa týkali Súdnej rady a telekomunikačných údajov. V tejto súvislosti podotkol, že Úrad verejného zdravotníctva SR doteraz s podobnými údajmi nepracoval. Priblížil, že sa preto z opozície plánujú pýtať, akým spôsobom sa už zákon využil, komu sa údaje sprístupnili a ako sa s nimi pracovalo.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 22:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -