piatok, 14 mája, 2021
12.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Korčok: Repatriačné lety Slovákov z Libanonu a Iraku sú gestom spolupatričnosti v...

Korčok: Repatriačné lety Slovákov z Libanonu a Iraku sú gestom spolupatričnosti v EÚ

„Je symbolické, že našim spoluobčanom z Únie sme pomohli v čase, keď si pripomíname 16. výročie nášho vstupu do EÚ,” poznamenal minister Ivan Korčok (nominant SaS) s tým, že podobne aj slovenskí občania využívali lety iných krajín EÚ pri návrate domov.

Z Libanonu na Slovensko repatriovali celkovo 18 občanov SR a iných členských štátov EÚ, pričom zároveň sa do svojej domoviny vrátilo desať občanov Libanonu, ktorí využili letecké spojenie zo Slovenska do ich krajiny. Slovenský repatriačný let z irackého Bagdadu do Európy prepravil viac ako 60 občanov pochádzajúcich z 15 členských štátov EÚ.

Minister Korčok poďakoval za súčinnosť pri operácii mimoriadneho charakteru leteckým zložkám Vzdušných síl Ozbrojených síl SR a Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR v spolupráci s rezortom diplomacie a delegáciou EÚ v Bagdade.

Repatriácia z Iraku bola spolufinancovaná zo spoločných európskych zdrojov za použitia mechanizmu Únie v oblasti civilnej ochrany, ktorý umožňuje členským štátom EÚ čerpať spoločné európske finančné prostriedky v prípade mimoriadnych udalostí. Európski partneri podľa Tomagu vysoko ocenili oba lety.

„Symbolicky práve v deň výročia vstupu SR do EÚ sa tak potvrdil zodpovedný a aktívny prístup SR k hľadaniu spoločných európskych riešení v snahe prekonať následky krízových situácií,” uzavrel.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 14. mája 2021 - 14:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -