utorok, 24 novembra, 2020
3 C
Bratislava
Úvod Aréna Kočner milenke: Miláčik, odvezieš ma za Mamojkom? Mamojka: Nestretli sme sa! Fiačan:...

Kočner milenke: Miláčik, odvezieš ma za Mamojkom? Mamojka: Nestretli sme sa! Fiačan: Stíhať disciplinárne ústavného sudcu?

„Predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan citlivo vníma všetky medializované informácie týkajúce sa sudcu Mojmíra Mamojku a zastáva názor, že ku kvalifikovanému záveru o podaní či nepodaní návrhu na začatie disciplinárneho konania proti sudcovi ústavného súdu možno dospieť len po dôslednom preverení každej, aj novej skutočnosti.

Návrh na začatie disciplinárneho konania musí byť totiž riadne odôvodnený. Preto pokračuje v kontinuálnom, systematickom a dôslednom získavaní a vyhodnocovaní podkladov pre svoje rozhodnutie v danej veci,” uviedla Ferencová.

Informovala ďalej, že “návrh na začatie disciplinárneho konania možno podať do šiestich mesiacov odo dňa, keď sa subjekt oprávnený na jeho podanie dozvedel o skutočnostiach, ktoré nasvedčujú tomu, že sa sudca ústavného súdu dopustil disciplinárneho previnenia, alebo že u neho vznikla závažná skutočnosť, ktorá dôvodne znižuje dôstojnosť funkcie sudcu ústavného súdu, alebo ohrozuje dôveru v nezávislé a nestranné rozhodovanie ústavného súdu”. 

Predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan  FOTO: TASR

Hovorkyňa 16. januára informovala, že predseda ÚS vykoná všetky úkony potrebné k prevereniu, či existujú dostatočné dôvody na disciplinárne stíhanie sudcu Mamojku. Stalo sa tak v súvislosti s výpoveďou Petra Tótha na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Tóth na súde deň predtým vyhlásil, že obžalovaný Kočner v snahe dostať sa z väzby žiadal pomoc aj od Mamojku. Tóth mal ísť osobne za ním v lete 2018 a odniesť mu kópiu podania na ÚS. Ústavný sudca to odmieta a tvrdí, že za ním nikto nebol a nikto ho neovplyvňoval.

Argumentuje aj tým, že senát ÚS, ktorého bol členom, v septembri 2018 odmietol ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť Mariana Kočnera týkajúcu sa jeho väzby.

sudca Ústavného súdu Mojmír Mamojka  Foto: TASR

Vo februári prenikli z polície na  verejnosť informácie, že sudca Mamojka si písal s Kočnerom v júni 2018, dva týždne pred jeho zadržaním políciou. Podnikateľ si so sudcom dohadoval termín stretnutia. Podľa reakcie Mamojku k stretnutiu nedošlo a v komunikácii zrejme išlo len o “nejakú obchodno-právnu radu”.

Najnovšie sa na verejnosť dostalo na základe správ z Kočnerovej Threemy, že podnikateľ sa pripravoval na stretnutie s Mamojkom na deň 14. júna 2018. Sudca stretnutie s ním popiera. Tu  je časť úryvku z Kočerovej Threemy, kde sa dohovára so svojou milenkou Hatinovou, aby ho za Mamojkom odviezla, lebo  nemôže ísť svojím autom. 

Komunikácia medzi Kočnerom a Hatinovou

Kočner: Miláčik, a myslíš, že aj zajtra by si ma mohla niekam odviezť? 

Hatinová: Miláčik, skúsiš sa vyjadrovať presnejšie? O ktorej? Kam?

Kočner: Prišiel by som cca 10.00, 11.15 by sme odišli za pánom Mamojkom k Sencu, tam ma počkáš cca 15 min. a ideme späť. Nemôžem ísť k sudcovi Ústavného súdu svojím autom a aj tel. nechám v mojom aute. 

Hatinová: ok  

Kočner: Ďakujem, Láska moja.

Autor: TASR,  red
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Baránek: Premiér Matovič prepaľuje všetky témy. Keby prepálil len voľbu prokurátora, bola by to aspoň relevantná téma

Prečo podmieňuje premiér Matovič osobou generálneho prokurátora odchod z vlády? Generálny prokurátor je dôležitá funkcia aj pre možnosť...

Kompenzačné opatrenia sa budú vynucovať prísnejšími pokutami, uviedol Kiča

Kompenzačné opatrenia budú vynucované prísnejšími pokutami. Ak by pokuty zlyhali, na náklady investora by kompenzácie zrealizovali orgány starostlivosti o životné prostredie alebo...

Obmedzenia pohybu v Schengene musia byť iba dočasné, zhodujú sa poslanci EP

Obmedzenie voľného pohybu osôb v rámci EÚ by malo zostať aj počas pandémie koronavírusu iba výnimkou. Zhodli sa na tom v utorok...

Lukašenko: Západ nemôže “zvrhnúť systém” v Bielorusku

Alexandr Lukašenko, ktorý sa po sporných voľbách v Bielorusku dal inaugurovať do funkcie prezidenta, v utorok vyhlásil, že Západ nemôže "zvrhnúť systém"...

Koľko strán, toľko epidemiologických plánov, píšu maďarské médiá o Slovensku

Na Slovensku je pomaly toľko epidemiologických plánov, koľko politických strán. Napísal to v utorok spravodajský server Insfostart.hu v článku venujúcom sa rozporu...

Akcia NAKA Babylon: Zadržali päť osôb, medzi nimi aj bývalého šéfa kontrarozviedky

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v utorok ráno v rámci akcie Babylon päť osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry...

Na špecializovanom súde v Pezinku sa začal proces so zločineckým gangom Slavomíra W.

Za prísnych bezpečnostných opatrení sa pred senátom Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku začalo pojednávanie so zločineckým gangom Slavomíra W. zo Serede....
Slovensko
Pozitívne vzorky 97,493 +1,021 Dnes Úmrtí 709 +16 Dnes Uzdravení 50,738 Infikovaných 46,046 Last updated: 24. novembra 2020 - 14:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky