Volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko nastupuje do parlamentu. Konečne ju spoznáme?

  0
  Líder OĽaNO Igor Matovič (vľavo) predstavil kandidačnú listinu OĽaNO do parlamentných volieb 3. 12.2019. Uviedol, že obyčajná žena z východu, pedagogička Mária Šofranko (vpravo) povedie kandidátku. (Autor: TASR)

  „Myslím si, že situácia je teraz taká, že každá ruka je potrebná. Preto už chcem ísť do práce,” povedala Šofranko. Poukázala na aktuálnu situáciu a postupné uvoľňovanie opatrení.

  Ako pedagogička by sa podľa vlastných slov chcela zapojiť do diskusie o postupnom otváraní školských a predškolských zariadení.

  „Treba to riešiť, nemôžeme sa tváriť, že sa nič nedeje. Preto chcem byť aj v školskom výbore. Chcela by som byť nápomocná,” poznamenala. Podčiarkla úlohu diskusie o tejto problematike aj vzhľadom na potrebu rodičov vrátiť sa do práce a na potrebu sociálneho kontaktu detí.

  Máriu Šofranko predstavil  Igor Matovič  ako  volebnú  líderku hnutia vlani na začiatku  decembra.  Do predvolebnej  kampane  sa však  nezapájala, v predvolebných debatách nerečnila… Povedala,  že vstupuje do  politiky, lebo chce meniť veci,  ale ešte sa musí naučiť ako.

  Mária Šofranko (OĽaNO) nastupuje do NR SR. Zdroj: TASR

  V jednom  z mála rozhovorov, pre  časopis Týždeň akurát na otázku, či nebolo neúctivé,  že ju Matovič predstavil  ako jednotku  na kandidátke a ona stála za jeho chrbtom,  kým  on ešte desať minút rečnil, odpovedala:  „Čo som  mala robiť?”  a potom doplnila:  „Áno, ale  asi  sa  nechal uniesť.”

  Šofranko krátko po svojej  medializácii ochorela, mala dlhodobý problém s chrbticou, ktorú jej aj operovali, o čom informoval priebežne Igor Matovič na sociálnej sieti.  

  TASR,  red

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu