sobota, 16 októbra, 2021
14.2 C
Bratislava
ÚvodArénaVolebná líderka OĽaNO Mária Šofranko nastupuje do parlamentu. Konečne ju spoznáme?

Volebná líderka OĽaNO Mária Šofranko nastupuje do parlamentu. Konečne ju spoznáme?

„Myslím si, že situácia je teraz taká, že každá ruka je potrebná. Preto už chcem ísť do práce,” povedala Šofranko. Poukázala na aktuálnu situáciu a postupné uvoľňovanie opatrení.

Ako pedagogička by sa podľa vlastných slov chcela zapojiť do diskusie o postupnom otváraní školských a predškolských zariadení.

„Treba to riešiť, nemôžeme sa tváriť, že sa nič nedeje. Preto chcem byť aj v školskom výbore. Chcela by som byť nápomocná,” poznamenala. Podčiarkla úlohu diskusie o tejto problematike aj vzhľadom na potrebu rodičov vrátiť sa do práce a na potrebu sociálneho kontaktu detí.

Máriu Šofranko predstavil  Igor Matovič  ako  volebnú  líderku hnutia vlani na začiatku  decembra.  Do predvolebnej  kampane  sa však  nezapájala, v predvolebných debatách nerečnila… Povedala,  že vstupuje do  politiky, lebo chce meniť veci,  ale ešte sa musí naučiť ako.

Mária Šofranko (OĽaNO) nastupuje do NR SR. Zdroj: TASR

V jednom  z mála rozhovorov, pre  časopis Týždeň akurát na otázku, či nebolo neúctivé,  že ju Matovič predstavil  ako jednotku  na kandidátke a ona stála za jeho chrbtom,  kým  on ešte desať minút rečnil, odpovedala:  „Čo som  mala robiť?”  a potom doplnila:  „Áno, ale  asi  sa  nechal uniesť.”

Šofranko krátko po svojej  medializácii ochorela, mala dlhodobý problém s chrbticou, ktorú jej aj operovali, o čom informoval priebežne Igor Matovič na sociálnej sieti.  

TASR,  red

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 17:48 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img