Najnižší denný nárast od marca. New York hlási pokles prípadov nákazy SARS-CoV-2

  0
  Zamestnanci Metropolitného dopravného podniku (MTA) počas dezinfekcie vozňov v metre v New Yorku (Autor: TASR)

  Pandémia koronavírusu SARS-CoV-2 si tak v štáte New York vyžiadala už viac ako 26 600 úmrtí, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

  Štát New York s rovnomennou metropolou je najviac postihnutým regiónom v Spojených štátoch. Doteraz tam bolo pozitívnych vyše 337 000 testov na vírus SARS-CoV-2.

  Cuomo na každodennom tlačovom brífingu uviedol, že niektoré časti štátu New York, ktoré v boji proti vírusu dosiahli pokrok, sú pripravené postupne obnoviť hospodársku činnosť do konca tohto týždňa.

  Dodal, že všetky kritériá na otvorenie hospodárskych aktivít po 15. máji, keď skončí platnosť súčasných opatrení obmedzenia pohybu, splnili tri časti štátu New York: Southern Tier, Mohawk Valley a Finger Lakes.

  Celkovo v USA za posledných 24 hodín 830 úmrtí

  V Spojených štátoch zaznamenali v pondelok za posledných 24 hodín 830 úmrtí pacientov, ktorí mali pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2, čím sa ich počet zvýšil na 80 352. Informovala o tom v utorok agentúra AFP s odvolaním sa na údaje Univerzity Johnsa Hopkinsa.

  Zdravotníci čakajú na ďalšie vozidlo pri odbere vzoriek na testovanie na COVID-19 v zdravotníckom centre Doris Ison v Miami na Floride. Zdroj: TASR

  V nedeľu dosiahol v USA počet úmrtí pacientov s koronavírusom za predchádzajúcich 24 hodín číslo 776, čo je najmenej od marca. USA sú krajinou, ktorú koronavírusová pandémia zasiahla najviac, pokiaľ ide o počty obetí, pripomína AFP.

  Podľa priebežne aktualizovaných údajov univerzity sídliacej v Baltimore evidujú v Spojených štátoch od začiatku pandémie 1 346 723 potvrdených prípadov nákazy.

  Z ochorenia COVID-19, ktoré nový druh koronavírusu spôsobuje, sa v krajine doposiaľ vyliečilo viac ako 212 500 infikovaných.

  - Reklama -