nedeľa, 29 novembra, 2020
0.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Taliansko: Salvini zvolal prvé masové politické zhromaždenie po pandémii

Taliansko: Salvini zvolal prvé masové politické zhromaždenie po pandémii

„Druhého júna v Ríme – Reštartujme sa spoločne – za hrdé Taliansko”, hlása transparent Ligy Severu. Zároveň sľubuje, že podujatie sa uskutoční “v úplnom bezpečí”. Na transparente je zobrazený Salvini na pozadí rímskeho námestia Piazza Venezia, avšak hovorca strany uviedol, že lokalita mítingu ešte nie je stanovená.

Piazza Venezia je miestom, kde bývalý taliansky fašistický diktátor Benito Mussolini zvykol rečniť k ľudu. Druhý jún pripadá na utorok, ale vtedy je v krajine štátny sviatok – Deň republiky.

Salviniho mítingu budú pravdepodobne dominovať výzvy na väčšiu pomoc a daňovú úľavu pre podniky zasiahnuté koronavírusovou krízou, ako aj kritika vlády talianskeho premiéra Giuseppeho Conteho.

Masové zhromaždenia sú v Taliansku stále zakázané, ale očakáva sa, že opatrenia spojené s pandémiou COVID-19 sa v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov ešte viac zmiernia.

Počet úmrtí na ochorenie COVID-19 v Taliansku stúpol v piatok o 242. V predchádzajúci deň bolo úmrtí 262. Denný počet nových prípadov nákazy zase klesol na 789 oproti 992 prípadom zaznamenaným vo štvrtok.

Celkový počet mŕtvych od vypuknutia nákazy v Taliansku 21. februára je aktuálne 31.610, uviedol Úrad pre civilnú ochranu. Ide o tretí najvyšší počet úmrtí na svete po Spojených štátoch a Británii.

Obmedzenia slobody pohybu po krajine by malo Taliansko zrušiť od 3. júna, uvádza sa v návrhu dekrétu talianskej vlády. Tento návrh však môže byť v konečnej podobe ešte pozmenený. Reštrikcie na cestovanie v rámci jednotlivých talianskych regiónov by sa mali zrušiť k 18. máju.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

ANALÝZA Black Friday aj predvianočné nákupy budú viac online. Analytička upozorňuje na možné riziká

Zákazníci v Európe, vrátane Slovenska, plánujú tento rok na nákupy počas Black Friday a v predvianočnom období míňať viac online. Situáciu ovplyvňuje koronakríza....

Pápež František vymenoval 13 nových kardinálov vrátane prvého Afroameričana

Pápež František v sobotu vymenoval 13 nových kardinálov, medzi ktorými je aj vôbec prvý kardinál afroamerického pôvodu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Novela zákona o štátnom občianstve by sa mohla predložiť začiatkom nového roka, uviedol rezort vnútra

Novelu zákona o štátnom občianstve by mohol rezort vnútra predložiť na rokovanie vlády začiatkom budúceho roka. Pre TASR to uviedla Petra Friese...

Krajčího tvrdenie o nepriaznivom otáčaní krivky vývoja pandémie je šírenie poplašnej správy, tvrdí Cár

Sledovanie len absolútneho počtu pozitívne testovaných osôb na nový koronavírus je odborne, ale hlavne vecne nekorektné a jeho favorizovanie pri uvoľňovaní epidemiologických opatrení...

V Londýne zadržali viac ako 60 ľudí na demonštrácii proti pandemickým opatreniam

Viac ako 60 ľudí zadržali v sobotu v Londýne na demonštrácii proti epidemiologickým opatreniam. K zatýkaniam došlo v súvislosti s potýčkami, ktoré...

Na hraničnom priechode v Kračúnovciach zadržali siedmich nelegálnych migrantov

Predbežne siedmich nelegálnych migrantov zadržala v sobotu popoludní polícia v tureckom kamióne smerujúcom na hraničný priechod Vyšný Komárnik – Barwinek v Kračúnovciach v okrese Svidník....

Záplavy na Sardínii: zahynuli najmenej traja ľudia

Najmenej traja ľudia zahynuli v sobotu na Sardínii pri záplavách spôsobených silnými dažďami. Nezvestné sú aj ďalšie dve osoby. S odvolaním sa...
Slovensko
Pozitívne vzorky 104,632 Úmrtí 798 Uzdravení 62,094 Infikovaných 41,740 Last updated: 29. novembra 2020 - 03:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky