Boj o Bratislavský kraj: Krajcer vyzval troch protikandidátov, aby objasnili financovanie kampane

  0
  Daniel Krajcer (Autor: pk)

  Vyzýva ich na to ďalší kandidát na tento post Daniel Krajcer, ktorého podporuje Most-Híd, SKOK a Strana zelených.

  “Ak to totiž neurobia, nie sú nezávislí kandidáti, ale sú kandidáti závislí na niekom, kto stojí za nimi,” vyhlásil na dnešnej tlačovej konferencii Krajcer.

  Poukazuje na to, že viacerí nezávislí kandidáti hovoria o transparentnom vedení financovania kraja v prípade ich zvolenia v jesenných voľbách, už teraz však podľa neho mnohí z nich nedokážu viesť transparentne svoju volebnú kampaň.

  “Ak niekto nedokáže teraz transparentne riadiť svoje financie v kampani, je úplne logické, že nedokáže transparentne riadiť financie župy v prípade, že by bol zvolený,” myslí si Krajcer.

  Zároveň tvrdí, že založenie transparentných účtov, čo je zákonná povinnosť nezávislého kandidáta, nie je garanciou aj transparentného financovania.

  Dvojnásobného predsedu BSK a opätovného kandidáta Pavla Freša označil za kúzelníka, ktorý má podľa neho viditeľnú kampaň, stav transparentného účtu ku koncu augusta mínus 1,71 centa a bez príjmov a výdavkov.

  “Nikto nevie, kto platí jeho dlhotrvajúcu kampaň,” doplnil Krajcer.

  V prípade Milana Ftáčnika sa pýta, či nejde o “práčku”, ak najväčším vkladateľom na účet je majiteľ reklamnej agentúry, ktorá robí volebnú kampaň a ktorý je zároveň najväčším poberateľom výdavkov.

  Pokiaľ ide o Rudolfa Kusého, ten má podľa Krajcera najmasívnejšiu a najdlhšie trvajúci volebnú kampaň, pohyby na transparentnom účte však reálnemu rozsahu kampane nezodpovedajú.

  Krajcerovi sa nepozdáva ani transparentnosť financovania kampane Rudolfa Kusého. Zdroj: Facebook, Rudolf Kusý

  Krajcer tiež uviedol, že napriek tomu, že nie je nezávislým kandidátom, transparentný účet si zakladá aj on. Zároveň zverejnil mená prispievateľov, ktorí, okrem neho, budú ako jediní prispievať na jeho kampaň.

  Ide o Lászlóa Sólymosa (Most-Híd), Juraja Miškova (SKOK) a Martina Jónu (Strana zelených).

  “Sú ako fyzické osoby. Hovorím, že sa neschovávam za politické strany,” dodal Krajcer.

  - Reklama -