piatok, 6 augusta, 2021
14.6 C
Bratislava
ÚvodArénaLondýnskym metrom otriasol výbuch! Múr plameňov, panika. Hlásia zranených

Londýnskym metrom otriasol výbuch! Múr plameňov, panika. Hlásia zranených

Britské médiá informujú o teroristickom incidente. Na sociálnych médiách sa objavila fotografia bieleho vedra, v ktorom mala údajne nastať menšia explózia. Z vedra viseli drôty a taška, v ktorej sa nachádzalo, horela. Polícia pravosť fotografie dosiaľ nepotvrdila.

Svedkovia hovorili o hlasnej detonácii a “múre plameňov”, ktorý sa prehnal vozňom. Ľudia utekali v panike zo stanice metra, ktorá sa nachádza juhozápadne od centra britskej metropoly, píše agentúra DPA.

Britská polícia vyšetruje incident ako teroristický čin

Metropolitná polícia potvrdila, že v súprave metra došlo na stanici Parsons Green k požiaru a viacero ľudí utrpelo zranenia. Podľa policajného vyhlásenia je priskoro na potvrdenie príčiny požiaru. Tá bude predmetom vyšetrovania, ktoré prevzalo protiteroristické veliteľstvo Metropolitnej polície. Stanica je naďalej uzavretá a polícia ľuďom odporúča, aby sa tomuto miestu vyhýbali.

Polícia dostala hlásenie o “incidente” na stanici Parsons Green, ktorá sa nachádza na nadzemnej trati siete metra juhozápadne od centra britskej metropoly, o 8.20 h miestneho času (9.20 h SELČ). Na miesto vyslali početných hasičov a záchranárov. Cestujúci hlásili detonáciu naznačujúcu výbuch vo vozni počas raňajšej dopravnej špičky, keď bola súprava metra plná ľudí dochádzajúcich do práce.

Britská premiérka Theresa Mayová zvolala zasadnutie vládneho krízového štábu Cobra. Podľa oznámenia svojej kancelárie dostáva pravidelné aktualizované informácie o prípade. Na sociálnych médiách sa objavila fotografia bieleho vedra, v ktorom mala údajne nastať explózia. Z vedra viseli drôty a taška zo supermarketu, v ktorej sa nachádzalo, horela. Polícia pravosť fotografie dosiaľ nepotvrdila.

Na internete sa rozšírila aj správa, podľa ktorých policajti na mieste činu hovoril o možnej druhej náloži, ktorú je potrebné zneškodniť. Oficiálne miesta to nepotvrdili, čo platí aj o tvrdení, že polícia pátra po mužovi s nožom, píše agentúra DPA.

Na videosnímke čiastočne spálená biela nádoba v igelitovej taške, kde bola zrejme ukrytá nálož na stanici metra Parsons Green v Londýne, zdroj: TASR.

Autor: TASR, ste

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 06:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -