Clintonová: Trump je horší, než som si myslela

  0
  Hillary Clintonová (Autor: TASR)

  Bývalá ministerka zahraničných vecí síce Trumpa počas predvolebnej kampane ostro kritizovala, po jeho víťazstve však povedala, že ľudia by mali rešpektovať výsledok hlasovania a dať mu šancu byť prezidentom všetkých a ukázať, čo vie. V sobotňajšom rozhovore priznala, že to, čo ukázal, jeho horšie, než očakávala.

  “O jeho pripravenosti, temperamente, charaktere a skúsenostiach som mala naozaj veľmi silné pochybnosti. Ale on je ešte horší, než som si myslela, že bude,” uviedla Clintonová.

  Prezident by mal podľa bývalej ministerky dať ľuďom pocit, že mu záleží na každom a o každého sa postará. To však podľa nej nie je prípad Trumpa. Pochybnosti o Trumpovi ako šéfovi Bieleho domu začala mať už v deň jeho inaugurácie, keď podľa nej svojím príhovorom národu premrhal svoju šancu prihovoriť sa všetkým, a naopak krajinu ešte viac rozdelil.

  Clintontová v rozhovore rozprávala aj o náraste rasizmu v Spojených štátoch a nedávnych udalostiach, ktoré s tým súvisia. Vyhla sa však priamej odpovedi na otázku, či si myslí, že Trump je zástancom nadradenosti bielej rasy.

  “Existuje veľa dôkazov o tom, ako sa správal v minulosti aj ako prezident… Do jeho srdca však nevidím. Neviem povedať, čo skutočne cíti. Je však taký politický oportunista, že ak by mohol dostať hlasy aj z iného smeru, pravdepodobne by za nimi išiel,” povedala Clintonová.

  Neúspešná kandidátka na prezidentku tieto názory podrobnejšie predstavila vo svojej nedávno vydanej knihe What happened (Čo sa stalo), ktorá podľa vydavateľstva láme rekordy predajnosti. Od vydania 12. septembra si ju kúpilo už viac ako 300.000 čitateľov.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu