sobota, 27 februára, 2021
4.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho, odkazuje organizátor protikorupčného pochodu. Pozvánku...

Buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho, odkazuje organizátor protikorupčného pochodu. Pozvánku dostal aj premiér

Žiadajú odchod ministra vnútra Roberta Kaliňáka, špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a policajného prezidenta Tibora Gašpara. Okrem toho chcú aj vyšetrenie káuz Gorila a Bašternák. V poradí už tretí Veľký protikorupčný pochod sa začne dnes (v pondelok) o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí a povedie cez Jesenského a Štúrovu ulicu až na Námestie SNP.

„Znamená to pre mňa vytrvanie, trpezlivosť a odhodlanie. Jednoducho, chceme aj s našimi podporovateľmi ukázať, že mienime pokračovať a naše požiadavky splniť,“ hovorí jeden z organizátorov Dávid Straka pre aktuality.sk. Podľa neho buď zmení Slovensko nás, alebo my jeho. Cieľom organizátorov je podľa jeho slov, aby sa Slovensko niekam posunulo.

Pozvánku na pochod dostal aj premiér Robert Fico. Podľa študentov by mal prísť občanom vysvetliť svoje dôvody, prečo nezohľadňuje požiadavky tisícov protestujúcich Slovákov.

Organizátori pochodu Karolína Farská a Dávid Straka Autor: TASR

Žiadna šou, ide o myšlienku

Aj keď prostredníctvom internetu vyjadrilo študentom svoju podporu viacero známych osobností, podľa Straku nechcú organizátori robiť z pochodu šou. „Line-up pochodu vopred nezverejňujeme, aby ľudia prišli pre myšlienku, a nie pre obľúbeného speváka,“ vysvetľuje.

Medzi pôvodnými požiadavkami protestujúcich bolo aj zrušenie amnestií expremiéra Vladimíra Mečiara. Amnestie boli nakoniec definitívne zrušené na konci mája tohto roku.

Petíciu s požiadavkami na začiatku rozbiehali študenti Karolína Farská a Dávid Straka, odvtedy sa pod ňu podpísalo už vyše 70-tisíc ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 Úmrtí 6,966 Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 27. februára 2021 - 07:42 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky