Kotleba chcel odvolávať Kisku, poslanci mu dali stopku

  0
  Marian Kotleba predseda ĽS NS (Autor: TASR)

  “Andrej Kiska zastáva funkciu prezidenta od 15. júna 2014. Za toto obdobie sa nahromadilo dostatok informácií o jeho nelegálnych aktivitách a prešľapoch ako pred jeho zvolením, tak aj potom. Všetky zlyhania zavŕšil daňovými podvodmi počas prezidentskej kampane a nelegálnou žiadosťou o vratku DPH. Prezident Kiska odmieta odstúpiť, preto navrhujeme vyhlásiť ľudové hlasovanie,” odkázal Kotleba.

  Predsedníčka Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Jana Kiššová (SaS) neúspešne žiadala do programu rokovania zaradiť bod, počas ktorého by vicepremiér pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD) informoval o stave riešenia problému funkčnosti elektronických schránok. “Ich nefunkčnosť nadobudla škandalózne rozmery a štát riešenie nijako nekomunikuje. Koalícia tiež odmieta o kauze hovoriť na hospodárskom výbore. Občania však majú právo sa dozvedieť, kto je za tento stav zodpovedný a ako ho vláda hodlá riešiť,” odkázala.

  Jánovi Maroszovi (OĽaNO) neprešiel návrh, aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) zverejnil všetky zmluvy, ktorými Národná diaľničná spoločnosť vykupovala pozemky pod rýchlostné cesty D4, R7 a obchvatov Prešova a Košíc.

  Neprešli ani žiadosti o diaľniciach či lesnom hospodárstve

  Jozef Viskupič (OĽaNO) sa neúspešne dožadoval, aby minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD) musel poslancom vysvetliť, prečo Matica slovenská umožňuje použiť svoje logo na podporu kandidáta v Trnavskom kraji, ktorého podporuje aj Smer-SD. “Je to neetické a nekultúrne zneužívať túto inštitúciu na politický boj,” myslí si.

  Anna Zemanová (SaS) žiadala prijatie uznesenia NR SR, podľa ktorého by sa na novembrové zasadnutie NR SR zaradil bod – Správa o lesnom hospodárstve za rok 2016, ktorý by uviedla ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (nominantka SNS). “Na najbližšom výbore pre pôdohospodárstvo sa predpokladá prerokovanie tejto správy. Ale vzhľadom na jej závažnosť si myslím, že s jej obsahom by malo byť oboznámené aj plénum,” vysvetlila. Ani jej návrh neprešiel.

  Erika Jurinová (OĽaNO) sa neúspešne dožadovala, aby Érsek musel predložiť plán prípravy, realizácie a ukončenia najkritickejších cestných úsekov D1, D3 a R3. “Zúfalá situácia na Kysuciach, pod Strečnom, v Ružomberku i na Orave už neznesie odklad,” dodala.

  Plénum zároveň 79 hlasmi rozhodlo, že od stredy (11.10.) až do skončenia októbrovej schôdze sa bude hlasovať o prerokovaných bodoch len o 11. hodine a popoludňajšie hlasovanie o 17. hodine sa vynechá. Takýto návrh predniesol podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd) a vysvetlil to tým, že viacero poslancov sa venuje kampani pred krajskými voľbami. Opozícia to označila za neúctivé voči občanom.

  - Reklama -