PRIESKUM Pravica je v Bratislave rozdelená. Vedie ľavičiar Ftáčnik

  0
  Bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. (Autor: SITA)

  Na druhom mieste je starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý s 19 percentami. Tretie miesto obsadil súčasný predseda BSK Pavol Frešo so 16,4 percenta. Ďalej v prieskume nasledujú poslanec Národnej rady SR Juraj Droba (14,1 percenta), publicista a politik Daniel Krajcer (7,1 percenta) a starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva (6,1 percenta). Bratislavskému mestskému poslancovi Jozefovi Uhlerovi vyjadrilo podporu 4,1 percenta a predsedníčke Strany zelených Slovenska Natálii Hanulíkovej 2,0 percenta opýtaných. Podnikateľ Martin Jakubec v prieskume získal 1,7 percenta.

  O post predsedu BSK sa uchádzajú aj Ľubomír Huďo (1,3 percenta), Jozef Danko (0,5 percenta), Lukáš Parízek (0,5 percenta), Rastislav Blaško (0,3 percenta), Marián Leinerovič (0,2 percenta), Milan Lopašovský (0,2 percenta), Jalal Suleiman (0,2 percenta), Andrej Trnovec (0,2 percenta). Ľubomír Kolárik v prieskume získal 0,6 percenta. Začiatkom októbra však TASR informoval, že sa svojej kandidatúry na šéfa BSK vzdáva.

  Voliť nového predsedu BSK by podľa prieskumu išlo 59,6 percenta opýtaných. Na voľbách by sa nezúčastnilo 11,5 percenta respondentov, 26,6 opýtaných odpovedalo neviem, nie som rozhodnutý a 2,3 percenta odmietlo na otázku odpovedať.

  Predsedom BSK chce byť po tom, čo sa vzdal Kolárik kandidatúry, 17 kandidátov. Voľby do orgánov VÚC sa budú konať v sobotu 4. novembra 2017.

  - Reklama -