Kiššová o trinástych platoch: Mýlite sa, ak si myslíte, že si tým kúpite sympatie verejnosti. SaS namiesto toho navrhuje plošné zníženie odvodov

  0
  Jana Kiššová (Autor: df)

  Detaily vyplácania 13. a 14. platu prezradil v piatok (24.11.) predseda koaličnej SNS Andrej Danko. Podľa SaS by sa však vláda mala zamerať na zníženie odvodového zaťaženia. „Navrhujeme, aby vláda znížila o príslušné percento odvody,“ uviedla v správe pre médiá podpredsedníčka SaS a tímlíderka strany pre podnikateľské prostredie Jana Kiššová.

  Znížením odvodov sa podľa nej dosiahne to, že vyššiu mzdu bude mať každý zamestnanec vrátane zamestnancov vo verejnom sektore, ako sú zdravotné sestry, lekári či učitelia. „Teda nielen tí pracujúci, ktorým zamestnávateľ vyplatí 13. a 14. plat, lebo mu to umožnia ekonomické možnosti firmy alebo tlak odborov,“ podotkla Kiššová.

  Administratívne zložitý návrh SNS podľa liberálov primárne nesleduje záujmy občanov, ale záujem koaličných politických strán, ktorým klesá popularita. „Veľmi sa však mýlia v tom, ak si myslia, že si týmto diletantským návrhom kúpia sympatie verejnosti,“ dodala podpredsedníčka SaS.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu