Už sa to rodí? Babiš oťukáva ODS. Z ANO znejú zaujímavé signály

  0
  Andrej Babiš (Autor: TASR)

  ODS získala vo voľbách 25 poslancov. Hlas jej dalo 573-tisíc ľudí. Predseda ODS Petr Fiala sa tak de facto, ako píše MF Dnes, stal vodcom pravice. A zároveň jasne vyhlasuje, že ODS nebude rokovať s ANO o zostavení vlády. „Budeme brániť to, čo sme voličom sľúbili,“ podotkol Fiala, ktorý vylúčil aj podporu menšinovej vlády hnutia ANO.

  Aj napriek tomu však babišovci po ODS pokukujú. V prípade dohody by totiž už nepotrebovali ďalšiu stranu. ANO aj ODS by mali dohromady 103 hlasov. Lenže v tejto veci je Petr Fiala, ako uvádza MF Dnes, ako skala. Je vraj nadmieru jasné, že strana chce odísť do opozície.

  Petr Fiala

  Petr Fiala Zdroj: Hans Štembera

  Potvrdzuje to aj podpredsedníčka ODS Alexandra Udženija. „Naše stanovisko je jasné a nemenné. S ANO a Andrejom Babišom do koalície nepôjdeme,“ oznámila. Pražský exprimátor Bohuslav Svoboda sa do Babiša obul, že ide o oligarchu. ANO je podľa neho stranou, ktorá chce v Česku nastoliť režim blízky diktatúre.

  „Koalícia s niekým takým by bola popretím všetkých demokratických princípov,“ povedal Svoboda.

  „Samozrejme, že ODS by mohla byť partner. Uvidíme, čo budú hovoriť na rokovaniach. Zatiaľ nám cez médiá posielajú dosť zvláštne odkazy,“ nevzdáva sa však Babiš.

  - Reklama -