Na Clintonovú sa to valí zo všetkých strán. Toto má byť „pani čistá“?

  0
  Manželia Clintonovci (Autor: TASR)

  V stredu na kauzu falošných materiálov reagoval samotný Donald Trump. „Demokrati nevedeli nájsť výhovorku, že prehrali prezidentské voľby, tak si vymysleli celý ten podvod s Ruskom. Je to skutočne hanba a veľmi znepokojujúci obraz politiky v našej krajine. Je smutné, že sa odhodlali urobiť niečo také špinavé. Zaplatili obrovské množstvo peňazí na vytvorenie falošných dokumentov, ale Hillary Clintonová to stále popiera,“ čudoval sa Trump pred novinármi v Bielom dome.

  „A pozrite sa, čo sa potom dialo po tej dohode o uráne. Pripomína mi to aféru Watergate,“ zmienil sa prezident o ďalšej nepríjemnej kauze manželov Clintonovcov. Clintonová pred rokmi vo svojom úrade posvätila transakciu, vďaka ktorej získali Rusi kontrolu nad dvadsiatimi percentami amerického uránu. Následne Clinton Foundation obdržala asi 150 miliónov dolárov od investorov, ktorí sa na transakcii podieľali.

  Donald J. Trump

  Donald J. Trump. Zdroj: TASR

  Britský denník Daily Mail zase informuje o obrovskom honorári vo výške 500-tisíc dolárov od banky napojenej na Kremeľ, ktorý dostal Bill Clinton krátko po uzavretí kontraktu za svoje vystúpenie v Moskve. Teraz sa ukazuje, že načasovanie celej tejto transakcie udivilo aj samotnú FBI, ale napriek tomu sa rozhodla nepodniknúť žiadne ďalšie kroky. Uzavretie dohody o uráne a odovzdanie šeku v hodnote pol milióna dolárov prebehlo v približne rovnakom čase pred siedmimi rokmi.

  Ale FBI vtedy dospela k záveru, že Rusi sa snažia získať nadštandardný prístup ku Clintonovej ako šéfke americkej diplomacie a k jej manželovi Billovi. „Niet pochýb o tom, že sa zamerali práve na Clintonovú, ktorá bola hlavným kritikom Obamovej stratégie o obnovení vzťahov s Ruskom,“ uviedol nemenovaný spravodajca pre server Hill. Zakrátko FBI odštartovala akciu, pri ktorej odhalila niekoľko ruských špiónov.

  Hlavnú rolu v celom príbehu hrala Cynthia Murphyová, ktorý sa vydávala za účtovníčku z New Jersey. Stala sa jednou z mála odhalených ruských špiónov, a to spolu s modelkou Annou Chapmanovou. Murphyová sa dostala do kontaktu s blízkym priateľom Clintonovej Alanom Patricofom, ktorý prispieval demokratom aj samotnej Clintonovej na kampaň. Deň po zatknutí niekoľkých špiónov dostal Bill Clinton spomínaných 500-tisíc dolárov od ruskej banky.

  autor: Josef Provazník

  - Reklama -