Sexuálne obťažovanie riešia už aj v Rakúsku. Politik sa musel vzdať mandátu

  0
  Rakúska vlajka (Autor: Hans Štembera)

  Viedenský týždenník Der Falter informoval, že k incidentu došlo na politickej konferencii v roku 2013, keď bol Pilz údajne opitý a ohmatával mladú členku štábu konzervatívnej Európskej ľudovej strany.

  Pilz na tlačovej konferencii uviedol, že si na incident nepamätá, ale berie popis situácie zo strany ženy veľmi vážne. “Veľmi sa ospravedlňujem tejto žene bez toho, aby som poznal presné detaily,” povedal a pripustil, že “možno naozaj urobil tejto žene niečo zlé”.

  Navyše, iné médiá v piatok informovali, že Pilzova bývalá parlamentná asistentka taktiež tvrdila, že ju sexuálne obťažoval. Všetky jej obvinenia však poprel ako nepravdivé s tým, že neboli príčinou jeho odstúpenia.

  Pilz bol viac ako tri desaťročia poslancom za opozičných Zelených a bol známy odhaľovaním korupčných škandálov. Tento rok si po vnútorných sporoch so Zelenými založil vlastnú ľavicovú stranu s názvom Kandidátka Petra Pilza. Tá v októbrových voľbách získala osem poslaneckých kresiel.

  Agentúra DPA pripomína, že škandál prichádza v čase globálnej vlny obvinení zo sexuálneho zneužívania voči prominentným mužom, ktorá sa spustila obvineniami voči americkému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi.

  - Reklama -