Smeru ublížila netransparentnosť a kauzy spojené s korupciou. Mesežnikov je rád, že sa Slovensko neprebudilo do hnedého rána

  0
  Grigorij Mesežnikov (Autor: SITA)

   “Stredopravá koalícia práve tento fakt využila vo svoj prospech,” povedal Mesežnikov. Pomohla jej však i aktívna kampaň, myslí si. Podľa neho sa nedá spoľahlivo potvrdiť, že sa Smeru-SD stali osudné jednokolové voľby. Tvrdí však, že ich zavedením prišli strany o akúsi poistku.

  Mesežnikova prekvapila situácia v Košickom samosprávnom kraji. “Pretože Richard Raši vyzeral neohrozene,” povedal politológ. Jeho protikandidát Rastislav Trnka mal podľa neho zrejme posledné dni pred voľbami silnú mobilizačnú kampaň svojich voličov. Smeru-SD uškodil aj zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky dva týždne pred hlasovaním, tvrdí politológ.

  Mesežnikov je rád, že sa Slovensko neprebudilo do hnedého rána. Nedovolí si ale tvrdiť, že by väčšina voličov začala inak vnímať politiku ĽSNS, ako doteraz. “Pretože Marian Kotleba získal takmer 10.000 hlasov,” upozornil. Pod takýto výsledok krajských volieb sa podľa neho podpísali protiextrémistické aktivity a fakt, že sa voči kotlebovcom vymedzila časť politického spektra.

  - Reklama -