štvrtok, 15 apríla, 2021
3.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Také slovenské... Strana Priama demokracia chce zjednodušiť domáce pálenie alkoholu

Také slovenské… Strana Priama demokracia chce zjednodušiť domáce pálenie alkoholu

“Chceme zaviesť, aby si každá rodina, ktorá vlastní záhradu s ovocnými stromami, mohla samostatne po splnení jednoduchých podmienok na certifikovanom prístroji vyprodukovať 60 litrov destilátu pre vlastnú spotrebu,” uviedol predseda Marek Géci. Poukázal, že v súčasnosti je proces pálenia “domáceho” finančne aj technicky náročný. To by chcela Priama demokracia zmeniť.

V súvislosti s nápadom zaviesť sieť potravín so 100-percentným obchodným podielom štátu Géci uviedol, že v prvej fáze chce sieť potravín zaviesť v každom okresnom meste v rámci celej SR. Spotrebiteľ by v nej mal na pultoch 70 percent slovenských výrobkov od slovenských výrobcov a rovnako aj od malých výrobcov z regiónov v mieste danej predajne. “Tým podporíme aj malých začínajúcich výrobcov a dodávateľov,” vysvetlil.

Štát, ako vlastník takejto siete, by si mohol určovať svoje predajné ceny. “A budeme ich v prvom rade tvoriť s dodávateľmi zo Slovenska,” zdôraznil Géci. Ostatných 30 percent produktov by mali tvoriť dodávatelia zo zahraničia, ktorí budú vedieť ponúknuť zaujímavú cenu a rovnakú kvalitu, ako dodávajú na pulty v Nemecku či Rakúsku. “Týmto krokom umožníme presadiť sa slovenským výrobcom a dodávať do veľkej siete, ktorá im zabezpečí odbyt, a rovnako našim občanom zabezpečíme prijateľné ceny, ktoré im budú garantovať ich dostupnosť,” doplnil Géci.

Od tohto opatrenia si sľubuje, že reťazce prehodnotia svoju politiku ziskov a marže na jednotlivé produkty. “Tu nejde o snahu škodiť reťazcom a obchodníkom, ale skôr zabezpečiť kvalitu a primeranú cenu pre našich občanov a podporiť domáce produkty a výrobu,” podotkol Géci.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 15. apríla 2021 - 01:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -