piatok, 6 augusta, 2021
16.6 C
Bratislava
ÚvodArénaMaďarič ponúkol Smeru svoju abdikáciu! A vraj nebol sám...

Maďarič ponúkol Smeru svoju abdikáciu! A vraj nebol sám…

Predsedníctvo strany Smer v utorok rokovalo na úrade vlády o výsledkoch župných volieb, v ktorých strana utrpela debakel, keď stratila štyroch županov a desiatky poslaneckých postov.

Po hodinách rokovania minister kultúry Marek Maďarič informoval médiá, že na rokovaní ponúkol svoju funkciu podpredsedu strany.

Vedenie strany za účasti predsedu sa zaoberalo aj situáciou po župných voľbách. Túto tému neuzavrelo a bude v nej pokračovať na najbližšom stretnutí. Na vedení som prezentoval svoj pohľad na voľby, ako aj názor na potrebu zmien na viacerých úrovniach strany,“ napísal v stanovisku minister kultúry.

Nevie, či dokáže byť platným členom vedenia

Nehovoril som o menách, okrem vlastného, keďže som ponúkol možnosť svojej abdikácie na funkciu podpredsedu strany. Túto abdikáciu som ničím nepodmieňoval a vzťahuje sa najmä k môjmu pocitu, či dokážem byť ešte dostatočne platným členom vedenia,“ ozrejmil. Nespresnil však, či bola abdikácia prijatá. 

Maďarič vysvetlil, že tému župných volieb vedenie Smeru nezavrelo a na nasledujúcom stretnutí v nej bude pokračovať. 

Vraj to spravili aj ďalší 

Strana Smer neskôr informovala, že Maďarič nebol jediným podpredsedom Smeru, ktorý ponúkol svoju abdikáciu. Podľa vyjadrenia strany to mali spraviť aj ostatní. Predseda Smeru-SD Robert Fico konštatoval, že si váži ich krok a zároveň vyjadruje plnú dôveru všetkým podpredsedom strany, s ktorými má záujem na ďalšej spolupráci. „Predseda vlády SR a predseda strany Smer-SD Robert Fico si váži krok podpredsedu strany Mareka Maďariča, ako aj ďalších podpredsedov, ktorí všetci pred nastávajúcim snemom strany ponúkli svoje funkcie. Považuje to za prejav vysokej politickej kultúry,“ uviedol tlačový odbor sociálnych demokratov.

O výsledkoch volieb malo vedenie Smeru rokovať už minulý utorok. Premiér Robert Fico sa však rokovania nezúčastnil. V piatok vyhlásil, že výsledky nemožno považovať za neúspech, keďže Smer získal vo voľbách najviac poslancov zo všetkých strán. 

Po zverejnení výsledkov sa však v strane ozvalo viacero kritických hlasov. O personálnych zmenách hovorili podpredsedovia Peter Pellegrini a Marek Maďarič, neschopnosť vysvetliť vládne kauzy priznal aj poslanec Dušan Jarjabek. Viacerí funkcionári Smeru mali ako dôvod neúspechu Smeru menovať kauzy ministra vnútra Roberta Kaliňáka a požadovať jeho odchod.

 


 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 +53 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 01:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -