utorok, 27 júla, 2021
28.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Mayová označila Britain First za nenávistnú organizáciu a Trumpove zdieľanie ich videa...

Mayová označila Britain First za nenávistnú organizáciu a Trumpove zdieľanie ich videa za chybu. Moslimský starosta Londýna prilial olej do ohňa

Podľa Mayovej je skupina Britain First (Británia na prvom mieste) 'nenávistná organizácia', ktorá ide proti 'bežnej britskej slušnosti'.

Agentúra AP pripomína, že Mayová bola pod tlakom, aby priamo odsúdila Trumpa za zdieľanie protimoslimských videí. Jej hovorca už uviedol, že zdieľanie bolo chybou.

Mayová v jordánskom Ammáne uviedla, že Británia a USA majú osobitný vzťah, ale ona sa nebojí kritizovať priateľov, keď sa mýlia.

Na otázku ohľadom tvítu Trumpa, ktorý ju vyzval, aby sa zameriavala radšej na radikálny islamský terorizmus ako na neho, Mayová uviedla, že Británia berie nebezpečenstvo extrémizmu veľmi vážne.

Donald Trump Zdroj: TASR

Ku kritike Trumpových príspevkov sa pridal aj starosta Londýna Sadiq Khan, ktorý ich označil za 'zradu mimoriadneho vzťahu' medzi Britániou a Spojenými štátmi.

„Je neuveriteľné, že prezident krajiny, ktorá je naším najbližším spojencom, nechápe, že podporou tejto extrémistickej skupiny aktívne podkopáva hodnoty tolerancie a rozmanitosti, ktoré robia Britániu veľkou,“ uviedol Khan. Toho Trump kritizoval za reakciu na teroristický útok na Londýnskom moste, pri ktorom 3. júna zahynulo osem ľudí.

„Ako starosta tohto úžasného mesta som už dávnejšie vyzval Theresu Mayovú, aby zrušila svoju neuváženú ponuku štátnej návštevy, ktorú dala Trumpovi,“ povedal starosta Londýna. Dodal, že po tomto najnovšom incidente je čoraz jasnejšie, že Trumpova návšteva v Británii je nežiaduca.

Sadiq Khan Zdroj: TASR

Zoskupenie Britain First založili v roku 2011 bývalí členovia ultrapravicovej Britskej národnej strany (BNP). Skupina na seba pritiahla pozornosť zverejňovaním príspevkov o údajnej 'islamizácii Spojeného kráľovstva' na sociálnych sieťach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,406 +51 Dnes Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,419 Infikovaných 453 Last updated: 27. júla 2021 - 20:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -