Polícia sa proti vyjadreniam exsiskára Kosíka ohradila. Považuje ich za nepravdivé

  0
  Tibor Gašpar (Autor: TASR)

  Zároveň sa v mene polície ohradil voči Kosíkovým obvineniam, poukazujúcim na údajnú nečinnosť prezidenta PZ. “Pán Kosík bol pred svojím útekom niekoľkokrát na polícii aj z podnetu prezidenta PZ a mohol uviesť skutočnosti a informácie o trestnej činnosti, na ktorej sa buď zúčastnil, alebo o nej vedel, o čom svedčia zápisnice, ktoré s ním boli spísané,” zdôraznil Wäldl. “Prezident PZ preto nebude ďalej komentovať tvrdenia osoby na úteku, odsúdenej za závažnú trestnú činnosť,” dodal.

  Pripomenul, že Kosík bol vypátraný a zatknutý na základe medzinárodného zatykača v Mali, pri svojom úteku pred trestom. “Slovenská polícia vykonala v súčinnosti s malijskou políciou a ministerstvom spravodlivosti všetky potrebné kroky, aby mohlo dôjsť k jeho vydaniu na Slovensko. V tejto chvíli sa čaká na rozhodnutie ministra spravodlivosti Mali,” ozrejmil policajný hovorca.

  Kosík v rozhovore pre portál sme.sk uviedol, že Michala Kováča ml., syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováča, mala uniesť Slovenská informačná služba (SIS). Celú akciu podľa Kosíka riadili príslušník SIS Michal Hrbáček a vtedajší námestník riaditeľa SIS Jaroslav Svěchota, ktorý údajne vydal pokyn na jej vykonanie. “Neriadil to Mečiar, verím tomu, že on o tom ani nevedel,” uzatvoril Kosík v rozhovore pre sme.sk.

  - Reklama -