nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodArénaMoja kandidatúra na prezidenta? Sám som zostal veľmi prekvapený. Lajčák je známejší...

Moja kandidatúra na prezidenta? Sám som zostal veľmi prekvapený. Lajčák je známejší ako ja, reaguje slovenský eurokomisár

Zostal verný povesti diplomata. Svoju kandidatúru v roku 2019 na post hlavy štátu ani nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Rozhodne však neskrýval prekvapenie, keď sa práve jeho osoba začala spomínať ako jeden z možných prezidentských adeptov. Tak si aspoň Šefčoviča dokáže predstaviť líder Smeru a neúspešný prezidentský kandidát v posledných voľbách Robert Fico.

„Keď sa vaše meno dostane do takejto diskusie, musíte si to vážiť. Išlo však pre mňa o veľké prekvapenie a veľkú novinku, keďže som sa o tom s nikým nerozprával,“ povedal Šefčovič v stredajšom rozhovore pre printové vydanie denníka Sme.

Ako ďalej uviedol 51-ročný rodák z Bratislavy, aktuálne ho viac zamestnáva reforma energetického sektora na starom kontinente.

Na priamu otázku, či bude Šefčovič teda kandidovať v najbližších voľbách, odpovedal nekonkrétne.

„Vo svojich úvahách som tak ďaleko nezašiel. Diskusia k tejto téme prepukne v druhej polovici tohto roka,” uviedol eurokomisár.

Okrem Šefčoviča sa však spomína aj iné silné meno z prostredia Smeru, a to konkrétne minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

„Na Slovensku je známejší ako ja a je výborným kandidátom,“ prekvapil odpoveďou na adresu svojho kolegu Šefčovič.

Na záver ešte eurokomisár dodal, že nový rok bude preňho pracovne mimoriadne rušný a náročný.

Lajčák aj Šefčovič patria medzi silné mená Smeru. Zdroj: Facebook / Ad hoc – Slovakia

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 16:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -