Kiska zablahoželal Kažimírovi: Cena je v správnych rukách

  0
  Peter Kažimír (Autor: TASR)

  Ako je už známe, Peter Kažimír sa môže tešiť z prestížneho ocenenia, keď ho britský mesačník The Banker vyhlásil za európskeho ministra financií za rok 2018. Vysokému členovi Smeru a ministrovi rezortu financií v jednej osobe promptne gratuloval na Facebooku Andrej Kiska.

  Prezident tiež dodal, že Kažimír získal ocenenie právom.

  Chcel by som zagratulovať Petrovi Kažimírovi k oceneniu Najlepší minister financií roku 2018 v Európskej únii. Po Ivanovi Miklošovi, ktorého ocenili v roku 2004, si tak zahraničie všimlo a právom ocenilo ďalšieho nášho špičkového ekonóma,“ uviedol prezident.

  Kiska takisto verí, že aj vďaka Kažimírovej rozpočtovej politike bude Slovensko ďalej hospodársky rásť a kvalitné politické rozhodnutia budú znamenať zlepšovanie nášho sociálneho systému, školstva či zdravotníctva.

  A očakávam, že sa ministrovi podarí uzavrieť volebné obdobie súčasnej vlády s vyrovnaným rozpočtom,“ doplnila na sociálnej sieti hlava štátu.

  Magazín vo svojom hodnotení ocenil prácu Kažimíra. Odkedy sa stal v roku 2012 ministrom financií, došlo k výraznému oživeniu slovenskej ekonomiky. Podarilo sa tiež výrazne znížiť deficit SR zo 4,3 % hrubého domáceho produktu (HDP) v roku 2012 až na plánovanú úroveň 0,83 % HDP v tomto roku.

  The Banker vyzdvihol rast slovenskej ekonomiky, ktorý v roku 2016 dosiahol 3,3 % a na rovnakej úrovni by mal byť podľa očakávaní MMF aj v roku 2017. V aktuálnom roku by mala ekonomika rásť 3,7 % tempom.

  Autor: mr, TASR

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu