štvrtok, 21 októbra, 2021
16.7 C
Bratislava
ÚvodArénaVIDEO Reklama s černošským chlapcom s nápisom "Najúžasnejšia opica v džungli" vyvolala...

VIDEO Reklama s černošským chlapcom s nápisom “Najúžasnejšia opica v džungli” vyvolala brutálnu reakciu. Za obeť padol obchod

Odporcovia reklamy na oblečenie švédskeho odevného gigantu sa v Juhoafrickej republike (JAR) rozhodli konať na vlastnú päsť. Stiahnutie reklamy, ktorá bola podľa kritikov rasistická, v tomto prípade nestačilo. 
 
Radikáli zo strany Bojovníci za ekonomickú slobodu (Economic Freedom Fighters) zorganizovali protesty v Johanesburgu aj Kapskom meste. Nezostalo však iba pri pokojnej demonštrácii nesúhlasu, keďže organizátori sa sami označujú za militantov. 
 
Videá, ktoré sa objavili na internete a teda aj na sociálnych sieťach ukazujú, ako členovia radikálnej skupiny bojujúci za ekonomickú slobodu v niekoľkých predajniach spoločnosti H&M ničia interiér a vystavené oblečenie. 
 
Situáciu asi nejlepšie priblíži uvedený záznam, na ktorom sú zachytené aj menšie protesty uprostred jedného z nákupných centier v Juhoafrickej republike. 
 
O reklame s černošským chlapcom v zelenej mikine s nápisom Najúžasnejšia opica v džungli sme viacej písali TU.
Inkriminovaný záber detského modela Zdroj: Facebook / Black Lives Matter of Greater New York
 
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 17:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img