sobota, 3 decembra, 2022
2.2 C
Bratislava
ÚvodArénaPodľa Richtera by sa nemalo opakovať, aby politik zo svojej pozície vykonával...

Podľa Richtera by sa nemalo opakovať, aby politik zo svojej pozície vykonával akt spravodlivosti tak, ako Blahová

Takéto situácie by sa podľa neho nemali v budúcnosti viac diať. Inak to podľa neho vyzerá, že ide o zámer vytĺkať z veci politický kapitál. “Nikdy viac by sa nemalo opakovať, aby politik asistoval a vykonával zo svojej pozície takýto akt spravodlivosti,” povedal Richter.

Tvrdí, že v takýchto chvíľach je potrebné brať ohľad na dieťa, a to zo strany všetkých zúčastnených strán. Richter plne rešpektuje rozhodnutia súdov v tejto veci a je pripravený spolupracovať so zainteresovanými stranami vrátane detskej ombudsmanky.

Blahová tvrdenia o vytĺkaní politického kapitálu odmieta. “Nemala som v úmysle, aby ma v tejto veci bolo mediálne vidno,” povedala s tým, že médiá ako prvá zavádzajúco a nekorektne informovala detská ombudsmanka Viera Tomanová. Blahová hovorí, že dlhé roky pôsobila ako sociálna poradkyňa s tým, že žiadosť od prosiacej matky sa neodmieta.

Pripomenula, že matka sa od otca domáhala naplnenia súdneho rozhodnutia, podľa ktorého mala stráviť víkend so svojím dieťaťom a ona jej bola morálnou podporou. Tomanová v tomto prípade podľa Blahovej zlyhala a vyzvala ju na odstúpenie z funkcie. Detská ombudsmanka sa bráni a hovorí, že ku všetkým prípadom pristupuje s maximálnou zodpovednosťou a Blahová v spomínanom prípade zneužila svoje postavenie.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -