Brigitte Bardotová nazvala herečky zapojené v kampani #MeToo za pokrytecké

  0
  Brigitte Bardotová (Autor: TASR)

  V prevažnej väčšine prípadov sú (tieto herečky) pokrytecké, smiešne, nezaujímavé,” uviedla 83-ročná bývalá hviezda filmového plátna v rozhovore pre francúzsky magazín Paris Match. Reagovala tak na otázku, aký postoj má k herečkám, ktoré odsúdili sexuálne obťažovanie vo filmovom priemysle.

  Podľa Bardotovej je medzi nimi veľa herečiek, ktoré flirtujú s producentmi, aby rolu získali. “Potom, aby sa o nich rozprávalo, povedia, že ich obťažovali. V skutočnosti im to nepomáha, ale poškodzuje.”

  Bardotová uviedla, že keď bola mladšia a pracovala vo filmovom priemysle, tak si pozornosť užívala. Dodala, že nikdy nebola obeťou sexuálneho obťažovania a podľa nej “bolo roztomilé, keď jej povedali, že je nádherná, alebo že má pekný malý zadok”. 

  Jej reakcia prišla po tom, ako ďalšia slávna francúzska herečka Catherine Deneuveová minulý týždeň ako jedna zo stovky osobností podpísala list kritizujúci kampaň #MeToo. Po vlne kritiky, ktorú list vyvolal, sa neskôr obetiam sexuálneho obťažovania ospravedlnila, na svojom postoji ale nemieni nič meniť.

  Deneuveová spolu s ďalšími signatárkami výzvy zverejnenej v denníku Le Monde tvrdí, že obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči mužom, ktoré prišli po škandále okolo hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v podobe kampane #MeToo, sú nespravodlivé a nemalo by sa im brániť, aby ženy zvádzali. V liste vyslovujú poľutovanie nad vlnou “verejných odsúdení” mužov po odhalení, že Weistein znásilnil alebo sexuálne napadol desiatky žien.

  Brigitte Bardotovú, ktorá sa po ukončení hereckej kariéry v roku 1973 angažuje za práva zvierat, od 90. rokov viackrát pokutovali za jej kontroverzné vyjadrenia na adresu rituálneho zabíjania zvierat a prisťahovaleckej politiky francúzskej vlády. Naposledy bola v júni 2008 odsúdená na pokutu vo výške 15.000 eur za podnecovanie k rasovej, respektíve náboženskej nenávisti.

  - Reklama -