Rusko nechce provokovať Turecko. Sťahuje svojich vojakov z bombardovanej enklávy Afrín v Sýrii

  0
  Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan počas rokovania v prezidentskej rezidencii v Soči (Autor: TASR)

  Ruská strana pristúpila k tomuto kroku s cieľom “zabrániť prípadným provokáciám a predísť prípadnému ohrozeniu života a zdravia ruských vojakov”. Operačná skupina Strediska pre zmiernenie bojujúcich strán a vojenskej polície sa z okolia mesta Afrín pod kontrolou kurdských jednotiek premiestni do tzv. zóny deeskalácie Tell-Adžar.

  Na zriadení v tzv. zón deeskalácie v Sýrii sa vlani dohodli Irán, Rusko a Turecko. Na koľkých vojakov sa prevelenie z Afrínu vzťahuje nebolo bezprostredne známe.

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že pozemná operácia v enkláve Afrín v severnej Sýrii vstúpila do aktívnej fázy. Dodal, že po Afríne bude nasledovať sýrske mesto Manbídž.

  Turecké delostrelectvo medzitým pokračovalo v sobotu už ôsmy deň po sebe s ostreľovaním enklávy Afrín. Zároveň pokračovalo aj sústreďovanie tureckých pozemných jednotiek na turecko-sýrskych hraniciach.


   

   

  - Reklama -