Islamisti sa vyhrážali policajtovi priamo pred jeho bydliskom… V Nemecku

  0
  Nemecká vlajka (Autor: Hans Štembera)

  Podrobnosti o incidente z 26. januára sú uvedené v dôvernom dokumente, ktorý vypracovalo prezídium Spolkovej polície (Budespolizei).

  Podľa neho si na policajta pred jeho domom v spolkovej krajine v Severné Porýnie-Vestfálsko počkali dvaja muži, ktorí sa tam priviezli v čiernom mercedese triedy S. Dvojica sa mu mala vyhrážať slovami: “Prestaň našich bratov posielať letecky domov”.

  Policajt utiekol do svojho bytu, pričom muži ho chceli muži nasledovať – zabránil im v tom však jeho pes. Na základe zovňajšku – mali husté brady – sa policajt domnieva, že muži patrili “k islamistickému spektru”. Oblečené mali voľné nohavice nad členky a dlhé košele. Dva dni pred incidentom policajt sprevádzal let s 19 Afgancami deportovanými do Kábulu.

  Podľa denníka Bild po tejto udalosti vyvstala otázka, či príslušníci Spolkovej polície môžu byť primerane chránení. Šéf jej odborového zväzu Ernst Walter novinám povedal, že je dôležité, aby policajti a ich rodiny “boli chránené a nežili v strachu” len preto, že si robia svoju prácu. 

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu