Progresívne Slovensko v prvom novoročnom prieskume totálne pohorelo

  0
  Na snímke v vľavo líder hnutia Progresívne Slovensko Ivan Štefunko počas tlačovej konferencie pred budovou Ministerstva vnútra SR (Autor: TASR)

  Na štvrtom mieste by skončila Sme rodina Borisa Kollára, hnutie by volilo deväť percent oslovených. Nasledujú SNS (8,6 percenta), ĽSNS (8,1 percenta), KDH (7,4 percenta), Most-Híd (5,7 percenta). Pred bránami Národnej rady SR by ostala SMK-MKP (3,9 percenta). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.

  Smer-SD by v parlamente získal 43 kresiel, SaS 22, OĽaNO-NOVA 19, Sme rodina Borisa Kollára 15 kresiel. SNS by získala takisto 15 kresiel, ĽSNS 14, KDH 12, Most-Híd 10.

  Pred bránami parlamentu by zostala SMK s 3,9 percentami hlasov. Prvýkrát v prieskume merali popularitu aj novej strane Progresívne Slovensko, ktorá by získala 1,9 percenta hlasov hlasov. Len tesne predbehla KSS, ktorej by svoj hlas odovzdalo 1,6 percenta opýtaných. 

  Respondenti v prieskume odpovedali na otázku: Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?”

  Na voľbách by sa zúčastnilo 67,8 percenta opýtaných, 20,5 percenta respondentov by nešlo voliť a 11,7 percenta odpovedalo “neviem”.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu