Kiska sa vraj zveril vláde aj opozícii: Kandidovať už nebudem

  0
  Prezident SR Andrej Kiska (Autor: df)

  Andrej Kiska pred niekoľkými dňami v tichosti oznámil svoje rozhodnutie nekandidovať v najbližších prezidentských voľbách premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD) a predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi (SNS), oznámil server Aktuality.sk s tým, že prezidentská kancelária informáciu zatiaľ nepotvrdila.

  Podľa „dobre informovaných zdrojov“ sa mal úradujúci prezident SR podobne vyjadriť aj na stretnutiach so zástupcami opozície. Tí však nechcú nič komentovať, hoci predseda OĽaNO Igor Matovič sa minulý týždeň vyjadril, že podľa neho Kiska kandidovať nebude. Zároveň tieňová ministerka zahraničných vecí Veronika Remišová nevylúčila možnosť vlastnej kandidatúry. Opozícia by sa však podľa nej mala zhodnúť na jednom mene.

  Saskári tiež vyberajú kandidáta, podpredseda Ľubomír Galko údajne prezentoval svoju predstavu na predsedníctve, s oboznámením verejnosti chcú však ešte počkať. Predseda KDH Alojz Hlina bol u prezidenta na jeho pozvanie. „Po stretnutí sme za KDH priznali, že sa rozprávame o dvoch konkrétnych menách,“ vyhlásil. Sú nimi slovenský dobrovoľník a aktivista tzv. podzemnej cirkvi počas komunizmu Marián Čaučík a europoslanec za KDH Miroslav Mikolášik.

  Ako dôvod, prečo Kiska nebude kandidovať, Aktuality.sk uvádzajú jeho údajné vyjadrenie, že chce vidieť vyrastať svoje nedávno narodené dieťa, ale pripúšťajú aj politický nátlak niektorých smeráckych politikov, ktorí môžu mať ďalšie diskreditačné materiály súvisiace s financovaním Kiskovej kampane či účtovníctvom jeho firiem. Súboj s ministrom vnútra Kaliňákom v poslednom období Kiskovi na pohode určite nepridal.

  - Reklama -