štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaMost-Híd urobil krok k dvojjazyčným dopravným značkám, označuje ho za obrovský úspech...

Most-Híd urobil krok k dvojjazyčným dopravným značkám, označuje ho za obrovský úspech pre menšiny

Má ísť podľa jeho slov o značky “zákazové”, napríklad tú, na ktorej je napísané “Prejazd zakázaný”, ďalej “príkazové”, značky “informatívne prevádzkového charakteru”, smerové značky aj dodatkové tabule. “Je to obrovský úspech pre menšiny,” vyhlásil Bukovszky. Nepočíta sa podľa neho s plošnou výmenou tabúľ. Závisieť to bude od záujmu aj finančných možností. Zároveň poukázal, že obcí, ktorých by sa to mohlo týkať, je viac ako 600.

Poukázal aj na pozmeňujúci návrh k nedávno schválenému zákonu o obecnom zriadení. Zákon po novom rieši situáciu tzv. nefunkčných obcí. Ide o tie, v ktorých sa ani v opakovaných voľbách do orgánov samosprávy nepodarí zvoliť žiadny orgán obce, teda starostu alebo obecné zastupiteľstvo. Po novom ju bude môcť vláda svojím nariadením pričleniť k susediacej obci, tá s tým však musí súhlasiť.

Poslanec Mosta-Híd Peter Antal presadil, aby sa pri pričleňovaní muselo brať do úvahy aj národnostné zloženie obce, ktorá sa má pričleniť k susediacej obci. Podpredseda strany a vládny rómsky splnomocnenec Ábel Ravasz opatrenia ocenil. “Most-Híd pracuje na tom, aby sme posilnili pozíciu menšín a aj sa nám to darí,” uviedol. Poukázal aj na snahu, aby tiesňová linka 112 poskytovala pomoc i v jazyku menšín. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -