Biely Slovák nemôže byť diskriminovaný, hovoria kotlebovci. Toto navrhujú

  0
  Poslanec NR SR a hovorca strany ĽSNS Milan Uhrík (Autor: df)

  Kotlebovci chcú zmenu dosiahnuť cez novelu antidiskriminačného zákona, ktorú predkladajú do parlamentuV civilizovaných krajinách je zakázané znevýhodňovať akúkoľvek skupinu len na základe jej etnickej príslušnosti, rovnako je však zakázané takúto skupinu aj zvýhodňovať. A zriaďovanie orgánov pre rôzne etnické skupiny je potvrdením nerovného prístupu,“ myslia si.

  Uhrík poukázal na to, že existuje post splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Ten plní aj úlohy, ktorých cieľom je zlepšiť blahobyt a postavenie rómskej komunity. Existencia takéhoto vládneho úradu je pritom evidentne diskriminačná voči majorite, ktorá nemá svojho splnomocnenca a s ním spojné výhody,“ odkázal.

  Poslanci ĽSNS Autor: df

  ĽSNS chce preto zaviesť povinnosť pre vládu, aby v prípade, ak vytvorí nejaký post zaoberajúci sa etnickou skupinou, musela zriadiť podobný orgán aj pre majoritu. Chceme teda eliminovať pozitívnu diskrimináciu menšín. Biely Slovák nemôže byť znevýhodňovaný len preto, že nepatrí k nejakej etnickej skupine. Ak existuje splnomocnenec vlády pre rómske komunity, dobre, nezávidíme, rešpektujeme, ale potom nech existuje aj splnomocnenec pre majoritu, ktorý sa bude starať o to, aby sa väčšina mala ako v bavlnke,“ dodal s tým, že ĽSNS chce len rovnaký meter pre všetkých.

  Ak majú asociálni Rómovia k dispozícii domy zadarmo, tak nech sa stavajú aj slušným pracujúcim ľuďom. Ak asociáli nemusia platiť v nemocniciach za ošetrenie, ak na to nemajú, tak nech nemusia platiť ani slušné biele matky,“ zhrnul Uhrík.

  Autor: TASR/df

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu