sobota, 16 októbra, 2021
7.4 C
Bratislava
ÚvodArénaVýznam europarlamentu sa dnes podceňuje, aj keď bez neho nevznikne žiadna európska...

Význam europarlamentu sa dnes podceňuje, aj keď bez neho nevznikne žiadna európska legislatíva, upozorňuje štátny tajomník Korčok

  “EP je osobitná inštitúcia jasne vymedzená, ale debatovať o tom, ako zvýšiť legitimitu, je absolútne na mieste,” konštatoval Korčok, pričom dodal, že debata na túto tému sa ešte nezačala.

“Po brexite sa musíme zhovárať o tom, či Európsky parlament by nemali tvoriť priamo zástupcovia národných parlamentov. Musíme sa rozprávať o tom, ako prehlbovať dialóg Európskeho parlamentu s národnými parlamentmi, alebo ako kooperovať lepšie s Európskou komisiou. Európska únia nemôže byť odtrhnutá od reality,” povedal na konvente Andrej Danko. Niektorí europoslanci podľa neho zabúdajú, odkiaľ prišli.

Budúcnosť Európskej únie (EÚ), výhody členstva Slovenska v nej či európska budúcnosť našej krajiny. To sú témy, o ktorých sa hovorilo na Národnom konvente o EÚ v Bratislave. Podujatie s názvom #MYSMEEÚ organizovalo ministerstvo zahraničných vecí. Po Bratislave sa diskusia o budúcnosti EÚ bude najbližšie konať 8. marca v Žiline, pričom pokračovať budú aj v ďalších slovenských mestách.


 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 08:12 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img