Nemeckí záchranári protestovali proti násiliu voči nim

  0
  Na predvolebnom mítingu Angely Merkelovej v Regensburgu (Autor: Václav Fiala)

  Účastníci demonštrácie s názvom “Ruky preč! Sme vaši záchrancovia!” požadovali, aby ľudia pristupovali k záchranárom, hasičom a obetiam pri záchranných akciách s úctou a aby neprerušovali ich prácu ani na nich neútočili.

  Nedávno došlo v Nemecku k sérii útokov namierených proti poskytovateľom záchranných a pohotovostných služieb, ako sú policajti, hasiči a záchranári.

  Počas silvestrovských osláv v niekoľkých mestách po celom Nemecku hádzali ľudia do policajtov a príslušníkov ďalších zložiek zábavnú pyrotechniku, fľaše a kamene, čo viedlo k viacerým zraneniam.

  Za posledné tri či štyri roky došlo k jednoznačnému zhoršeniu v bezohľadnom správaní a sklonoch páchať násilnosti voči príslušníkom záchranných a pohotovostných zložiek. Na demonštrácii to vyhlásil Arno Dick, šéf nemeckej odborovej organizácii Verdi pre úsek hasičských služieb.

  Vulgárne správanie a útoky na záchranné aj pohotovostné služby sú problémom po celom Nemecku, uviedol podľa tlačovej agentúry DPA hasič a organizátor demonštrácie Erik Brumm.


   

  - Reklama -