piatok, 25 septembra, 2020
16.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Našim slniečkam pomôže len vlastná trpká skúsenosť. V Rakúsku sa už začínajú...

Našim slniečkam pomôže len vlastná trpká skúsenosť. V Rakúsku sa už začínajú spamätávať, hovorí poslankyňa Šimkovičová

„Tí, čo pracujú, sa musia mať lepšie ako tí, čo nie. Musí sa oplatiť pracovať,“ uviedla Šimkovičová. Považuje pritom za otázne, prečo v obciach práce ako kosenie, hrabanie lístia, údržbu ciest a odhrabávanie snehu nerobia z rozpočtov obce nezamestnaní, ale firmy. „Myslím, že by sa malo skoncovať so zmluvami s kamarátmi a bratrancami v obciach a všetko toto by mali robiť nezamestnaní,“ napísala na margo prekvitajúceho rodinkárstva.

„O tom, či chceme patriť do jadra, by mali občania mať príležitosť rozhodnúť, respektíve vyjadriť sa,“ tvrdí poslankyňa. Referendum považuje za dobrú príležitosť dozvedieť sa v rámci kampane informácie o jadre.

To, čo sa dialo v Katalánsku, ju pobúrilo. Nesúhlasí s násilím zo strany represívnych zložiek, navyše aj voči ženám a starým ľuďom. Situáciu v Katalánsku však vníma ako diametrálne odlišnú od situácie na južnom Slovensku.

Kotleba, Marček alebo vlastná strana?

Na otázku Titusa o zmysluplnosti domobrany s preventívnou funkciou Šimkovičová odvetila, že v tomto štádiu je na Slovensku domobrana zrejme prehnaná. „Uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ dodala. Uviedla tiež na pravú mieru informáciu, že by mala posilniť klub Mariana Kotlebu. „Netreba veriť všetkému, čo sa píše v novinách. Pretože ja som už podľa bulvárnych plátkov bola už v každej strane. Nie, ku kotlebovcom nevstupujem,“ vyhlásila.

Pripustila, že s ľuďmi z okolia poslanca Petra Marčeka má veľmi priateľský vzťah a na väčšinu pracovných otázok má rovnaké názory, nevie sa však stotožniť s hlavnou myšlienkou jeho strany. „Pán Marček rešpektuje moje rozhodnutie a naše vzťahy to vôbec nenarušilo,“ dušuje sa.

Na otázku, či neuvažuje nad založením vlastnej strany, odvetila, že nevylučuje, že jedného dňa do niečoho vstúpi. „Ak to bude projekt, kde sa stotožňujem so všetkými hlavnými myšlienkami a kde sa budú presadzovať veci, na ktorých mi záleží – bude to projekt proslovenský, raziaci kresťanské hodnoty a všetky zmysluplné veci, o ktorých dlhodobo píšem – ochrana biologickej rodiny a ochrana nás Európanov,“ spresnila. Nikdy podľa nej nie je neskoro na obhajobu našich záujmov pre dobro veci a pre nás všetkých. „Sme v štádiu, kedy sa veci ešte dajú zmeniť. Väčšina ľudí súhlasí s mojím názorom, ale boja sa ho povedať nahlas. Tento strach by tu nemal existovať,“ tvrdí poslankyňa. Nad kandidatúrou na primátorku Bratislavy zatiaľ nerozmýšľala.

Pozície vieme obsadiť menej problémovými ľuďmi z Balkánu či Ukrajiny

Najviac otázok na poslankyňu sa týkalo jej názoru na migrantov. „Názor nikdy nezmením. Žiadne povinné kvóty. Nemôžeme nechať desiatky tisíc ľudí bez dokladov pohybovať sa beztrestne po Európe, a dokonca ich trestnú činnosť legalizovať,“ tvrdí Šimkovičová. Podľa nej je smutné, ako to dnes v Európe vyzerá, a naši predkovia sa obracajú v hrobe. „Samozrejme, že si myslím, že toto, čo sa deje, nevzniklo náhodou a samé od seba. Je to riadené. Bohužiaľ, dnes človek nemôže tieto javy pomenovávať bez toho, aby bol obvinený z rasizmu, xenofóbie či nenávisti. A už vôbec sa nesmie snažiť nájsť pôvodcu týchto plánov,“ rozviedla. Na inom mieste nadhodila, že je to dlhodobý plán, ktorý sa darí realizovať vďaka európskym politikom.

Na otázku, ako zastaviť tento plán EÚ idúci proti občanom, odvetila, že asi len dlhodobou prácou a pokračovaním v nesúhlase s prijímaním migrantov. Poslankyňa si vie predstaviť aj zakázanie islamu ako nebezpečnej ideológie zákonom, čo však treba dôkladne právne pripraviť. „Paradoxne, trestným sa stáva, keď sa vyjadrujeme my o islame… zvláštny meter. Postaviť mimo zákon sa asi nedá, ale my musíme robiť všetko pre to, aby sme podporovali na našom území našu kultúru a kresťanstvo,“ uviedla k téme inde.

„Myslím, že chorým hlavám, našim slniečkam, ktoré nevidia realitu, nepomôže nič, len vlastná trpká skúsenosť. Až keď pocítia na vlastnej koži výsledky svojich želaní a rozhodnutí, pochopia. A niektorí ani vtedy nie. Smutné,“ posťažovala si bývalá televízna moderátorka.

„Ak imigrácia, tak riadená a výber ľudí, ktorí vedia zastať u nás dlhodobo neobsadené pozície. Okrem toho, myslím, že vieme pozície obsadiť ľuďmi nám blízkymi, z Balkánu alebo Ukrajiny, s ktorými nebudú problémy,“ doplnila s tým, že argumentovať tým, že ľudia z Afriky alebo Ázie nám vyriešia problémy so zamestnávaním na pozíciách, ktoré sa dlhodobo nedarí obsadiť, je scestné. „Otázne je, prečo tí, ktorí tvrdia, že sa nám sem hrnú inžinieri, architekti a iná odborná sila, takto klamú,“ zamýšľa sa poslankyňa.

Šimkovičová si nemyslí, že je správne pomáhať ľuďom, ktorí pre našu spoločnosť nikdy nič neurobili, pretože napríklad naši dôchodcovia pre Slovensko urobili veľmi veľa a napriek tomu žijú doslova na hranici prežitia. „Toto nie je správne a tým, ktorí nad týmto mávnu rukou a povedia, že na našich ľuďoch nezáleží, pretože nie sú až v takej núdzi ako migranti, by som dopriala žiť štandardom nášho bežného dôchodcu. Je to absolútny hyenizmus voči vlastným,“ nazdáva sa poslankyňa.

Podporou buriek podporujeme degradáciu žien

Poukázala na to, že Európu vybudovali silnú a bohatú naši predkovia a dnes si nemôžu brať podiel celé skupiny ľudí, ktoré sa nijako nepričinili a nijako sa nepričinia, chcú sa len bez práce mať dobre a brať. Pri Rómoch podľa Šimkovičovej musíme rozlišovať tých, ktorí skutočne pracovať nechcú a majú príležitosť, a tých, ktorí by chceli, ale nemajú kde a ako. „Za situáciu v rómskej komunite môžeme do veľkej miery aj my alebo štát, ktorý desaťročia túto problematiku neriešil a naučil túto komunitu na dávky. Rómovia voľakedy predsa pracovali a vedeli byť sebe vlastným spôsobom užitoční pre spoločnosť. Niekde sa potom stala chyba,“ konštatovala.

Šimkovičová už pred dvomi rokmi upozorňovala na to, že život v Nemecku bude čoraz nebezpečnejším a začnú kupovať nehnuteľnosti a pôdu v susedných štátoch. „Našťastie, v Rakúsku sa už začínajú spamätávať, o čom svedčí aj výsledok volieb, kde s prehľadom zvíťazila strana Sebastiana Kurza. Verím, že Európa sa spamätá a ostaneme v našej krajine slobodne a bezpečne žiť,“ nazdáva sa.

Na otázku, ako vníma výrok pápeža, že práva migrantov by mali mať prednosť pred bezpečnosťou štátov, ktoré ich prijímajú, reagovala vyhlásením, že počínanie hlavy katolíckej cirkvi je jej už dávno záhadou, respektíve za tým vidí plán. „Vrchnosť katolíckej cirkvi je evidentne za jedno s tými istými, ktorí sú za všetkým, čo sa momentálne v Európe, ale čiastočne aj v iných krajinách deje. Ale neprekvapuje ma to. Katolícka cirkev pre mňa vždy bola svetská inštitúcia, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je bankárstvo a zhŕňanie majetkov,“ priblížila Šimkovičová svoje náhľady evanjeličky, podľa ktorých sú pre katolícku hierarchiu viera a Kristus okrajovou záležitosťou.

Púšťanie žien v burkách do bazénov poslankyňa Sme rodina považuje za neprijateľné. „Ja sa tiež nekúpem v oblečení, v ktorom chodím von, a nemyslím si, že by mi to niekto v bazéne povolil. Tento problém má však okrem hygienického hľadiska aj ideologickú rovinu. A ja naozaj nerozumiem, prečo Európa háji a je slepá voči tak do očí bijúcemu utláčaniu žien a popieraniu ich práv,“ čuduje sa, pričom podľa nej žiadna žena nenosí burku dobrovoľne, je to znak poroby a totálnej degradácie a neslobody. „Podporou buriek podporujeme degradáciu žien z ľudských bytostí na nižší druh bez základných ľudských práv,“ napísala.

Inkluzívne vzdelávanie zlyháva, školstvu zrejme chýba dlhodobá stratégia

V odpovedi na otázku poslankyňa vysvetlila pojem inkluzívne vzdelávanie. „Inkluzívny model vzdelávania znamená, že sa zmiešajú do normálnej triedy v bežnej ZŠ zdravé deti s deťmi, ktoré potrebujú špeciálny prístup, to znamená deti s rôznymi druhmi znevýhodnenia a postihnutia,“ spresnila, pričom vrcholom inklúzie by malo byť úplné integrovanie všetkých detí do normálnych škôl a špeciálne školy by úplne zanikli. „S týmto, samozrejme, nesúhlasím a aj príklady zo západných krajín, kde sa o inklúziu pokúšali už dlhšie obdobie, ukazujú, že inklúzia zlyháva,“ napísala Šimkovičová.

Nevie presne, čo nášmu školstvu chýba, dôsledky však vidíme na zlých výsledkoch detí v porovnaniach s inými krajinami. „Otázne je, prečo naše deti v testoch vyjdú horšie ako iné a kde je problém, keďže určite naše deti nie sú hlúpejšie ako deti v iných krajinách. To je asi otázka na našu ministerku školstva,“ uviedla poslankyňa.

Myslí si, že nášmu školstvu zrejme chýba dlhodobá stratégia, a navyše pri zmene garnitúr sa mení aj smerovanie reforiem. „Určite však za riešenie nepokladám rôzne projekty tretieho sektora, ktoré tento predkladá cez rôznych politikov práve na tretí sektor prepojených. Na toto si musíme dať veľký pozor,“ upozorňuje.

Technická zručnosť detí sa podľa Šimkovičovej vytráca, hoci žiadnemu dieťaťu by neuškodilo naučiť sa robiť základné veci okolo domu či záhrady. Za problém nepovažuje bezplatnosť školstva, ale skôr prístup rodičov, ktorí si svoje deti predstavujú ako vysokoškolákov, i keď sú plné úrady práce nezamestnateľných vysokoškolsky vzdelaných ľudí. „Možno by pomohla propagácia žiadaných odborov, samozrejme, rozvíjať duálne školstvo a snaha zaujať rodičov aj deti pre odbory, kde sa dá pekne po štúdiu uplatniť,“ nazdáva sa. Ponechala by iba kvalitné vysoké školy a štátne peniaze by prerozdelila medzi ne.

Poslankyňa si okrem toho myslí, že v školách sa málo venujeme histórii Slovákov a slovanstva. „Informácie, ktoré sa deti učia, sú zastaralé a nereflektujú na posledné objavy. Malo by sa pracovať s viacerými teóriami a žiaci a študenti by sa mali viesť ku kritickému mysleniu,“ navrhuje poslankyňa, ktorá si podľa vlastných slov všíma nebezpečné snahy skresľovať históriu. „Napríklad popieranie rozhodujúcej úlohy Červenej armády pri víťazstve nad fašizmom,“ konkretizovala.

Ombudsmanka iné hovorí a iné koná, každé pohlavie má špecifiká

Poslankyňa Sme rodina konštatuje, že úrad ombudsmanky sa míňa so svojím základným poslaním a potrebami občanov. „V dnešnej dobe máme dosť bojovníkov za LGBTI agendu a nie je nutné, aby túto úlohu na seba zobrala aj pani ombudsmanka. Je veľmi veľa iných skupín ľudí, aj na Slovensku, ktorí pozornosť pani Patakyovej potrebujú viac,“ nazdáva sa Šimkovičová.

Z počínania ombudsmanky je sklamaná a pohoršená, pretože Patakyová jej tvrdila, že sa dúhového pochodu zúčastňovať nebude a vlajku nevyvesí. „Opak sa stal pravdou. Zdá sa, že pani Patakyová nedokáže účinne čeliť tlakom tretieho sektora a cudzích elementov. Škoda,“ uviedla poslankyňa a spýtala sa, či je ombudsmanka osobou na svojom mieste, keď podlieha tlakom „protištátnych živlov a treťosektorových organizácií“.

Rozhodnutie podpredsedníčky NR SR Nicholsonovej prebrať záštitu nad minuloročným dúhovým pochodom v Bratislave Šimkovičová nesúdi. „Pani Nicholsonová je sama zodpovedná za svoje rozhodnutia a to, koho záujmy háji a za koho kope, vie len ona sama. Myslím si, že ľudia, Slováci, jej dali najavo, čo si o jej aktivite myslia, a je už len na nej, či bude v budúcnosti zastupovať názory väčšiny a svojich voličov alebo aj naďalej niekým diktované záujmy,“ tvrdí poslankyňa. Je presvedčená, že každé pohlavie má svoje úlohy a špecifiká.

Keď sa skončila relácia, Nicholsonová komentovala slová ministra vnútra nasledovne: Ach, bože… Nechutné. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Lipšic nebude kandidovať za generálneho prokurátora: Som užitočnejší v skutočnej aréne boja proti zločinu, v prvej línii

Advokát a bývalý minister vnútra a spravodlivosti Daniel Lipšic nebude kandidovať na funkciu generálneho prokurátora SR. Svoje rozhodnutie zverejnil na sociálnej sieti....

Karneval v Riu sa po prvý raz za posledných sto rokov odkladá

Karneval v brazílskom meste Rio de Janeiro sa neuskutoční vo februári 2021, ako to bolo pôvodne naplánované. Krajina je totiž naďalej príliš...

V Kosove zatkli bývalého veliteľa Kosovskej oslobodzovacej armády

Kosovské orgány vo štvrtok zatkli bývalého veliteľa Kosovskej oslobodzovacej armády (UČK). Stalo sa tak na žiadosť prokuratúry Osobitného súdu pre Kosovo (KSC)...

USA: McConnell ubezpečil, že po prezidentských bude “riadne odovzdanie” moci

Po novembrových prezidentských voľbách v Spojených štátov bude nasledovať "riadne odovzdanie" moci. Vo štvrtok to uviedol líder republikánskej väčšiny v Senáte Mitch...

V talianskej Kampánii zaviedli povinné nosenie rúšok na verejnosti

V juhotalianskom regióne Kampánia, do ktorého patrí aj Neapol, zaviedli vo štvrtok povinné nosenie rúšok na verejnosti. Oznámil to najvyšší predstaviteľ tamojšej...

V Česku pribudlo za štvrtok 2913 novonakazených koronavírusom

V Česku pribudlo za štvrtok 2913 novonakazených koronavírusom, čo je najvyšší denný prírastok za uplynulých osem dní – 17. septembra pribudlo viac...

Z katedrály v talianskom Spolete ukradli ampulku s krvou Jána Pavla II.

Ampulku obsahujúcu niekoľko kvapiek krvi zosnulého pápeža Jána Pavla II. odcudzili z katedrály v talianskom meste Spoleto. Informovala o tom vo štvrtok...
Slovensko
Pozitívne vzorky 7,629 Úmrtí 41 Uzdravení 3,978 Infikovaných 3,610 Last updated: 25. septembra 2020 - 09:38 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky