pondelok, 10 mája, 2021
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Smerácky exžupan a poslanec Chudík podniká vedľa statku Taliana Rodu

Smerácky exžupan a poslanec Chudík podniká vedľa statku Taliana Rodu

Bývalý prešovský župan má podľa ich zistení vlastniť polovičný podiel v dvoch solárnych elektrárňach na východnom Slovensku v časti Humenného, dominantou je tam družstvo Agrokomplex, ktoré vlastnia dcéra Diega Rodu – Elisabetta Roda – a ďalšia príbuzná Daniela Valentina Roda. Elisabetta je manželkou Antonina Vadalu.

Chudík pre médiá poprel známosť s Rodom či Vadalom. Ten tvrdí, že nezisťoval, kto je susedom dvoch solárnych elektrární, nepovažoval to za potrebné. “Neviem, ako a kde hospodáril a hospodári Diego Roda, ktorého nepoznám a nikdy som sa s ním nestretol,” povedal pre Aktuality.sk. “Ide o blbú náhodu,” povedal v tejto súvislosti zase denníku Sme.

Pozemky pod elektrárňou Chudík nekupoval od Rodovcov, ale od firmy Tatramarket Poprad. Od tejto firmy sa podľa jeho slov kupovala aj projektová dokumentácia a stavebné povolenia. Médiá však i tu upozornili na väzby z podsvetia.

Polovičným majiteľom firmy Tatramarket má byť Milan Kušmírek z Kežmarku, ktorý je podľa Plus 7 dní človekom z podtatranského podsvetia a priateľom ďalšieho človeka z podsvetia Ondreja Žembu, ktorého v minulosti odsúdili.

Chudík sa mal Žembu v minulosti zastať. Bývalý minister spravodlivosti Daniel Lipšic kedysi dostal žiadosť o milosť súvisiacu so Žembom, pri nej bolo podľa neho odporúčanie župana Chudíka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -