pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBielych farmárov v Juhoafrickej republike mučia a znásilňujú, hovorí austrálsky minister. Chce...

Bielych farmárov v Juhoafrickej republike mučia a znásilňujú, hovorí austrálsky minister. Chce im umožniť imigrovať

Dutton chce ako šéf austrálskeho rezortu pre migráciu urýchliť napríklad vybavovanie víz pre tých, ktorí o ne požiadajú z humanitárnych dôvodov. Minister dodal, že bieli farmári si zaslúžia špeciálnu pozornosť pre hrozivé okolnosti spojené s vyvlastňovaním majetku a násilím. 
 
Vláda JAR odmieta, že by belosi v krajine boli terčom perzekúcií. Strana Bojovníkov za ekonomickú slobodu (EFF) zákon o vyvlastnení pôdy odôvodňuje tým, že černosi vlastnia v JAR len dve percentá všetkej poľnohospodárskej pôdy a menej ako sedem percent pozemkov v mestách. Vyvlastňovanie má vraj vyrovnať ujmy z čias aparteidu. 
 
Austrálsky minister pre migráciu Peter Dutton zožal kritiku za to, že si dovolil kritizovať politiku vyvlastňovania pôdy v JAR. Jeho vyhlásenie prišlo len pár dní po správach z austrálskych médií, ktoré hovorili o viacerých prípadoch znásilnení a mučenia páchaných na bielych farmároch. 
 
728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 12:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img