pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Kiska rád rozpráva o tolerancii, ale sám jej nie je schopný, reaguje...

Kiska rád rozpráva o tolerancii, ale sám jej nie je schopný, reaguje ĽSNS na neúčasť prezidenta na koncerte k výročiu Sviečkovej manifestácie

“Je to osobná vizitka Andreja Kisku. Tak často poúča ostatných o porozumení, ale sám nedokáže tolerovať ani ostatných, legitímne zvolených zástupcov ľudu. Toto je skutočný politický extrémizmus,” uviedol pre TASR Milan Uhrík z ĽSNS.

Hovorca prezidenta Roman Krpelan informoval TASR, že prezident nepríde na koncert pri príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie, ktorý sa bude konať od 19.00 h v budove Slovenskej filharmónie – Redute v Bratislave. Dôvodom je podľa Krpelana “pozvanie fašistov” na toto spomienkové podujatie. Interný poradca prezidenta Radoslav Baťo na sociálnej sieti spresnil, že Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pozvala na koncert zástupcov ĽSNS Mariana Kotlebu a Milana Uhríka.

Spomienka na Sviečkovú demonštráciu je podľa hovorcu prezidenta oslava slobody, demokracie a odvahy ľudí. “Pozvanie fašistov na večerný spomienkový koncert je preto mimoriadne nešťastným spôsobom pripomenutia si 30. výročia tejto významnej udalosti,” skonštatoval.

Cirkev nie je politická organizácia

Cirkev nie je politická organizácia. Ak pozýva verejných predstaviteľov na podujatia, nerobí politiku. Pre TASR to uviedla Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Reagovala tak na rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku nezúčastniť sa na nedeľnom koncerte k 30. výročiu Sviečkovej manifestácie v Bratislave pre pozvanie kotlebovcov na podujatie.

KBS, ktorá koncert v bratislavskej Redute v nedeľu večer pre pozvaných hostí zorganizovala, však rozhodnutie prezidenta rešpektuje.

“Štandardne pozývame zástupcov všetkých strán zvolených do parlamentu. Posolstvom tohto podujatia je práve zdôraznenie hodnoty ťažko nadobudnutej slobody a jasné odsúdenie každej totality: komunizmu, fašizmu, nacionalizmu,” povedal pre TASR hovorca KBS Martin Kramara. Ako podotkol, prezidenta pozvali, aby hovoril. Poslancov pozvali, aby počúvali.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 01:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky