piatok, 23 apríla, 2021
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Vajatanie Druckera pri odvolávaní neželaných ľudí z funkcií dokazuje jeho neslobodu pri...

Vajatanie Druckera pri odvolávaní neželaných ľudí z funkcií dokazuje jeho neslobodu pri rozhodovaní, domnieva sa Sulík

Krajmer podľa podpredsedu SaS Ľubomíra Galka neodstupuje z dôvodu, ako sám hovorí, vyvíjaného nátlaku na rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ale preto, že stratil dôveru verejnosti. “A pochopil, že jeho dni vo funkcii sú zrátané,” skonštatoval Galko. Doplnil ho líder SaS Richard Sulík, podľa ktorého „vajatanie nového ministra vnútra Tomáša Druckera pri odvolávaní neželaných ľudí z funkcií len dokazuje jeho neslobodu pri rozhodovaní”.

SaS zároveň očakáva, že z funkcií odídu viacerí policajní dôstojníci, a to Tibor Gašpar, Peter Hraško či Milan Lučanský. Strana je totiž presvedčená, že polícia sa pod ich vedením “pretvorila na represívnu organizáciu v službách Smeru-SD, ktorá sa spreneveruje svojmu poslaniu pomáhať a chrániť a ničí dôveru občanov v právny štát. Podľa SaS by sa taktiež nemalo zabudnúť ani na vyšetrenie podnikateľských aktivít Krajmerovej manželky a prepojenia na osoby s pochybnou povesťou.

Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie, urobil tak “po dôkladnom zvážení a vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vníma ako nedôvodný a politizujúci”. Uviedol to v spoločnom stanovisku Ministerstva vnútra SR a Prezídia Policajného zboru.

Krajmer sa objavil na mieste činu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Drucker neskôr vysvetlil, že na miesto činu Krajmera poslal šéf NAKA Hraško, “lebo v čase po niekoľkých hodinách od nahlásenia vraždy vedeli policajti z médií, o koho ide a na akom článku zhruba Ján Kuciak pracoval”. V médiách sa v súvislosti s Krajmerom objavili aj informácie o rôznych prepojeniach.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 18:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -