utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodArénaSkripaľovcom podľa Sunday Times ponúknu možnosť žiť v USA. S novou identitou

Skripaľovcom podľa Sunday Times ponúknu možnosť žiť v USA. S novou identitou

V materiáli denníka sa uvádza, že agenti britskej tajnej služby MI6 diskutovali s kolegami z americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) o presťahovaní Skripaľovcov z Británie, aby ich takto ochránili pred ďalšími pokusmi o ohrozenie ich života.

Britské úrady pritom analyzovali možnosť presťahovania Skripaľovcov do jednej zo štyroch anglosaských krajín, s ktorými má Británia zmluvy o výmene informácií tajných služieb. Ide o USA, Kanadu, Austráliu a Nový Zéland. Napokon sa rozhodli pre USA.  

Nemenovaný vládny zdroj ako dôvod tohto rozhodnutia uviedol, že v USA je menšia pravdepodobnosť, že by sa Skripaľovci stali obeťou vraždy a keď budú mať novú identitu, V USA ich pod novými menami ochránia ľahšie.

V článku nedeľníka sa uvádza, že Julija a Sergej Skripaľovci sú nielen pri vedomí, ale čoskoro začnú vypovedať v rámci vyšetrovania incidentu, ktorého obeťou sa stali 4. marca v anglickom meste Salisbury.

The Sunday Times tiež tvrdia, že Julija Skripaľová odmietla návrh na poskytnutie konzulárnej pomoci, ktorý jej dalo ruské veľvyslanectvo v Londýne.

Bývalého dôstojníka ruskej vojenskej rozviedky GRU Sergeja Skripaľa (66) a jeho dcéru Juliju (33) našli 4. marca v bezvedomí na lavičke pred obchodným centrom v Salisbury, kde Skripaľ žil. Oboch po útoku hospitalizovali, pričom dlho boli v kritickom stave. Ich stav sa však podľa vedenia nemocnie, v ktorej sú hospitalizovaní, zlepšil a momentálne už nie je považovaný za kritický.

Británia z útoku na dvojicu, pri ktorom bola použitá nervovoparalytická látka novičok vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze, obvinila Moskvu. Rusko však akúkoľvek zodpovednosť za útok a všetky ostatné špekulácie odmieta, pričom tvrdí, že program vývoja takejto bojovej látky bol ani v ZSSR, ani v Rusku. Moskva súčasne žiada od Londýna ospravedlnenie a odpoveď na otázku, na čom sú jeho tvrdenia založené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:12 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img