streda, 21 apríla, 2021
8 C
Bratislava
Úvod Aréna Víťaz talianskych volieb k Medzinárodnému dňu Rómov: Blahoželám kolotočiarom, ktorí poctivo pracujú

Víťaz talianskych volieb k Medzinárodnému dňu Rómov: Blahoželám kolotočiarom, ktorí poctivo pracujú

Rómovia si v tento deň každoročne pripomínajú spoločný pôvod, jazyk, kultúru, spoločné zjednotenie a spoluprácu, a predovšetkým „rómstvo“ (romipen). Medzinárodný deň Rómov, ktorý pripadá na 8. apríla, sa tento rok oslavoval už po osemnásty raz. Na Svetovom rómskom kongrese vznikla aj Medzinárodná rómska únia a bola prijatá a schválená rómska vlajka a hymna.

Obdobie bujarých osláv však sprevádzajú aj najrôznejšie komentáre smerované na adresu Rómov. Jedným z nich je napríklad názor talianskeho politika Mattea Salviniho. „Dnes je Medzinárodný deň Rómov, Sintov a Caminantov. Ak by mnohí z nich viac pracovali a menej kradli, ak by mnohí z nich posielali deti do školy namiesto toho, aby ich učili kradnúť, tak by to bol naozaj sviatok… Blahoželám kolotočiarom, ktorí poctivo pracujú,“ uviedol na Facebooku Salvini z politickej strany Liga, ktorá vo voľbách získala približne 17 percent hlasov a je súčasťou víťaznej stredopravej koalície. Tá mala dohromady 37 percent hlasov.

Zdroj: Facebook / Matteo Salvini

Celý text nájdete na webe Romea.cz.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 376,709 +642 Dnes Úmrtí 11,244 +72 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,165 Last updated: 21. apríla 2021 - 00:54 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -